Half-Life

Half-Life

Články

Enginy a klonování her: Jak jsme jednu dobu pořád stříleli Němce

Kdo by si občas neposteskl, že hry jsou, jak se říká, na jedno brdo. Že obsahují podobné nápady, herní prvky i ekonomické mechanismy, a že se tedy i podobně hrají. Je to zakořeněný předsudek, nebo fakt? V minulosti takové každopádně byly, vlastně se navzájem podobaly ještě víc kvůli sdíleným enginům, které si tvůrci oblíbili v devadesátých letech. Každá doba však naštěstí plodí i špetku originality.

Dlouhá léta očekávaný remake Half-Life Black Mesa vyjde příští týden

Umíte si představit, že byste na jedné hře pracovali téměř 15 let a většinu té doby žili v domnění, že z veškerého vašeho úsilí vznikne „pouze“ mod, který bude zdarma? Je to případ Adama Engelse, který se v roce 2006 přidal k dobrovolníkům předělávajícím první Half-Life do enginu dvojky. Osud si s ním pěkně pohrál, většinou v dobrém slova smyslu, a díky (nejen) jeho píli a vytrvalosti příští týden skončí zdánlivě nekonečný vývoj remaku Black Mesa.

Jak to dopadne, když Half-Life proženete překladačem? Vyzkoušejte Half-Life: Google Translate Edition

Lenost je odporná vlastnost. Obzvlášť v případě, když jako fanoušek překládáte hru z angličtiny do češtiny a používáte k přeložení bloku textu Google. Dnes už se taková praktika snad tolik nevidí a některé fanouškovské překlady dosahují kvalit profesionálních studií. Ale co kdybyste Google Translate použili k vytvoření humorné parodie, jako to dělá modifikace Half-Life: Google Translate Edition?

Bleskovky

  • 30. 10. 2020 - Fanouškovský remake Half-Life Black Mesa dostane definitivní edici

  • 6. 5. 2020 - Valve uvolnilo všechny soundtracky k Half-Life na nejrůznějších streamovacích službách.

  • 26. 3. 2020 - Zemřel spoluzakladatel Gearbox Software, Landon Montgomery. Podílel se na prvních Half-Life, Halo: Combat Evolved nebo na Tony Hawk's Pro Skater 3.

  • 20. 3. 2018 - Fanouškovský Project Lambda od SilverTM chce nabídnout první kapitolu hry Half-Life v Unreal Engine 4. (+ screeny a video)

  • 20. 9. 2017 - Novým domovem scénáristy Cheta Faliszeka (Half-Life, Portal) je nyní Bossa Studios (I am Bread).

  • 13. 7. 2017 - Vyšel nový patch na téměř dvacet let starou legendární hru Half-Life.