Guitar Hero 5

Guitar Hero 5

Články

Vláda davu - co všechno dokáže rozlícená komunita?

Jaký dopad mají uživatelské recenze na rozhodování hráčů a úspěch her? Podle povyku, který se zvedl kolem změn hodnocení na Steamu, by se na první pohled zdálo, že obrovský. Statistiky Sergeje Galjonkina (Steam Spy) ukazují, že některým hrám byly odebrány desítky i stovky uživatelských hodnocení a propadly se až o 70 procent níže ve svém hodnocení, zatímco jiné tituly na změnách v podobných relacích vydělaly. Nesmíme ale zapomínat na kontext. (Článek původně vyšel ve 268. čísle magazínu LEVEL)

Kotick: Activision záleží na inovaci; proč byl DJ Hero průšvih

Jestli něco Activision v poslední době slyší nejčastěji, je to kritika směřující k tomu,...

Eric Hirshberg, CEO Activision, o zrušených projektech

Eric Hirshberg, výkonný ředitel společnosti Activision, v rozhovoru pro server Joystiq prozradil pár velmi zajímavých zákulisních informací. Tak například naznačil, proč se ještě minulý rok připravované pokračování relativně úspěšné série True Crime s podtitulem Hong Kong, nikdy neobjevilo na pultech obchodů. V podstatě za to mohli vývojáři z United Front Games: „Hra byla dvakrát odložena, rozpočet byl dvakrát navýšen a nakonec se to nafouklo do takových rozměrů, že by musel přijít obrovský úspěch, aby se hra zaplatila. Výsledný produkt však neměl na špičku v rámci svého žánru.“ Smutné, jelikož v roce 2009, kdy byla městská akce True Crime: Hong Kong oznámena na předávání cen VGA, jsme byli celkem nadšeni.

Labutí píseň hudebních her...

Hudebním hrám typu Guitar Hero nebo Rock Band byla prorokována velká budoucnost a optimisté v nich viděli dokonce záchranu skomírajícího hudebního průmyslu. Všechny pozitivně znějící prognózy jsou ale nyní v prachu. Podle údajů NPD Group se posledního dílu série Guitar Hero s podtitulem Warriors of Rock prodalo v USA pro všechny tři platformy dohromady jen 100 000 kusů - což činí osmdesátiprocentní pokles oproti pátému dílu!

Vymazlený hudební Guitar Hero 5

Rockově nesmírně variabilní kandidát na nejlepší díl série.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
30. září 2009
Recenze