Karel Klein

The Last of Us - opravdová kuráž se ukáže až po katastrofě

Jedním z nejpopulárnějších témat k diskuzi v roce 2012 je bezesporu otázka konce světa. Někteří tvrdí, že naši planetku zatopí velká voda, jiní mluví o zemětřeseních a sopkách, ale téměř všichni jaksi zapomínají na tu nejzábavnější možnou hrozbu - zombie apokalypsu. Jediní (ano, v tomto smysli opravdu jediní), kdo stejně jako my dobře ví, že naše generace je díky filmovému a videohernímu průmyslu na zombie apokalypsu připravena nejlépe ze všech, jsou vývojáři ze studia Naughty Dog.

Zapomenutý japonský klenot ICO omládl v novém traileru

Říká vám něco slovo „Ico“? Že ne? Tak to se styďte! Jde totiž dost možná o jednu z...

Arma 2 Free spuštěna, válka nebyla nikdy levnější

Milovníci zelené barvy by měli zbystřit, jelikož ani ne před měsícem oznámená free-to-play...

Obrovský pták jako pomocník v LoTR: War in the North

Kooperativní RPG Lord of the Rings: War in the North se dočkalo nové ukázky přímo ze hry....

Eric Hirshberg, CEO Activision, o zrušených projektech

Eric Hirshberg, výkonný ředitel společnosti Activision, v rozhovoru pro server Joystiq prozradil pár velmi zajímavých zákulisních informací. Tak například naznačil, proč se ještě minulý rok připravované pokračování relativně úspěšné série True Crime s podtitulem Hong Kong, nikdy neobjevilo na pultech obchodů. V podstatě za to mohli vývojáři z United Front Games: „Hra byla dvakrát odložena, rozpočet byl dvakrát navýšen a nakonec se to nafouklo do takových rozměrů, že by musel přijít obrovský úspěch, aby se hra zaplatila. Výsledný produkt však neměl na špičku v rámci svého žánru.“ Smutné, jelikož v roce 2009, kdy byla městská akce True Crime: Hong Kong oznámena na předávání cen VGA, jsme byli celkem nadšeni.

DarkSpore - dojmy z bety

Když by vám někdo před pár lety tvrdil, že Maxis pracuje na temném a dospělém hack-n-slash RPG, asi byste se mu vysmáli do očí. Jak by přece studio - jehož práce je čistě vitalistická a čítá tituly jako SimCity, The Sims nebo Spore, v nichž jde primárně o to tvořit a s nejlepšími úmysly spravovat život – mohlo pracovat na hře, v níž se objevují takové termíny jako válka a genocida? Odpověď je však prostá: V roce 2008 mělo studio vydat titul, od něhož si mnozí slibovali druhý příchod Ježíše. Bohužel se Spore do herních obchodů nesestoupil zázrak, ale spíše rozpaky. Ne že by byla hra přímo špatná - byla, jak bych tak řekl, jednorázového charakteru. Zkrátka i Bůh stihl stvořit svět za 7 dní a nadále tuto činnost neopakoval a přesně to Spore nabízelo: 7 dní vcelku zábavného hraní na Boha, které však při dalším opakování postrádalo smysl, přesněji nebylo ani zdaleka tak zábavné.

PC bude vždy hnacím motorem inovace, tvrdí Ken Levine

Určitě jste již zaznamenali, že mnoho studií a vydavatelů odsunuje vývoj pro osobní počítače na druhou kolej. S tím v první řadě nesouhlasí ti hráči, kteří vidí v přechodu na konzole a jejich gamepady něco podobně zvráceného jako vegan v omeletě z domácích vajec, ale problém s tím má také uznávaný boss studia Irrational Games (Bioshock) Ken Levine.

F.E.A.R. 3 vítá Halloween novým trailerem

Globalizace je v době internetu silnější než český Absint, a tak i svátky, o kterých v...

SEGA sází v EU na Sonica, Total War a Football Manager

Zkušený matador (nejenom) videoherního byznysu (launchoval v EU původní PlayStation, působil v...

Trine 2 se připomíná trailerem a novými informacemi

Výkonný ředitel finského studia Frozenbyte Laurih Hyvärin poskytl serveru 1UP dlouhý rozhovor, ve kterém odhaluje další informace o chystaném pokračování úspěšné logické plošinovky Trine z minulého roku. Těšit se prý můžeme na zcela nový příběh (ovšem stejné postavy: zloděj, kouzelník, rytíř) a obzvláště propracovaný kooperativní režim (online i lokálně).

Best of iPad - Doodle Dorks, Reckless Racing, Risk a další

Po delší době tu máme další díl seriálu o zajímavých titulech pro iOS platformy. Znovu připomínáme, že to je výběr toho, co se nám líbí a nelíbí nebo se nám dostalo při běžném hraní do rukou, na pokrytí aktuálních titulů zatím nepomýšlíme, ale když bude z vaší strany dostatečný zájem, rádi vyhovíme. Co vás ale dneska čeká? Podíváme se na překvapivý český hit Doodle Dorks, s vidláky si zazávodíme v Reckless Racing, vylepšíme švih v Let’s Golf 2, nakrmíme zelené cosi v Cut the Rope a nakonec ovládneme svět v adaptaci stolní hry Risk.

Darkspore - recenze

Jak by to asi dopadlo, kdyby režisér Chris Columbus natočil krvavý slasher horor? Ne moc dobře? Kdo ví, ovšem jedno je jisté. Všichni tvůrci někdy potřebují zásadní, svěžest přinášející změnu, a tak se i studio Maxis (The Sims, Spore) rozhodlo po vzoru Jásona a Argonautů vplout do cizích vod akčních hack’n’slash RPG, aby zde hledali zlaté rouno v podobě úspěchu se hrou Darkspore. Povedlo se jim to, nebo narazili na skaliska neúspěchu?

Best of iPad - Infinity Blade, Real Racing 2 HD, Fruit Ninja HD

Jelikož se z iOS hraček pomalu ale jistě stala plnohodnotná herní zařízení, rozhodli jsme se pro vás připravit pravidelnou rubriku, v níž pokaždé shrneme několik námi vybraných a zajímavých titulů. Všechny budeme recenzovat na momentálně nejvýkonnějším jablečném přístroji iPad 2 tak, abychom měli jistotu, že hry otestujeme na 100%.

Darksiders: Wrath of War - recenze (PC)

Borci z texaského Vigil Games mají momentálně plné ruce práce s onlinovkou Warhammer 40.000: Dark Millennium Online, ale i přesto si našli čas na PC konverzi své konzolové akční arkády Darksiders, která na začátku roku vyvolala rozporuplné reakce. Většina hráčů sice byla spokojená, ale někteří recenzenti hře vyčítali její naprostou neoriginalitu.