zavřít

Trine 2 se připomíná trailerem a novými informacemi

Windows

- Rozhovor autor: Karel Klein Komentáře: 0

Výkonný ředitel finského studia Frozenbyte Laurih Hyvärin poskytl serveru 1UP dlouhý rozhovor, ve kterém odhaluje další informace o chystaném pokračování úspěšné logické plošinovky Trine z minulého roku. Těšit se prý můžeme na zcela nový příběh (ovšem stejné postavy: zloděj, kouzelník, rytíř) a obzvláště propracovaný kooperativní režim (online i lokálně).

„Na levelech v Trine 2 je krásné, že mají několik řešení a to jak v singlplayeru, tak v co-opu. Hru tedy můžete hrát i opakovaně,“ prozradil Hyvärin.

„Také jsme chtěli, aby měla každá postava v co-opu vždy něco zábavného na práci. Řešení je ovšem stejné jako u singleplayeru: zajistit, aby šel každý puzzle vyřešit s kteroukoliv postavou. Samozřejmě některé překážky jsou lehčí a některé těžší. Schopnosti postav tak hrají velkou roli, ale celkově jsou puzzly v Trine 2 mnohem komplexnější,“ podotkl k multiplayerové stránce hry Hyvärin.

Dále bylo prozrazeno, že se každá ze tří postav dočká nějaké nové schopnosti. U kouzelníka by to měla být telekineze, u zloděje zpomalování času a u rytíře pak možnost házet kladivem a utočit tak na dálku.

Původní hra nezaujala pouze originální hratelností, ale také osobitým audiovizuálem. Dobrou zprávou tak pro všechny fanoušky hudby z prvního dílu je, že skladatel Ari Pulkkinen se severským studiem spolupracuje i nadále, aby opět očaroval naše smysly středověkem inspirovanými melodiemi. Stejně tak můžeme čekat i krásnou grafiku, která má být díky četným vylepšením a novému ejnginu ještě kouzelnější než v prvním díle.

„Téměř kompletně jsme přepsali engine a k tomu jsme přidali několik nových funkcí jako lepší nasvícení, přesnější stíny a podporu pro spoustu dalších cool efektů,“ nastínil vylepšenou podobu hry ředitel studia Frozenbyte.

Nakonec si kolega z 1UP dovolil zafabulovat nad možností konverze Trine 2 pro PSP2 (je veřejným tajemstvím, že se na PSP2 pracuje).

„Trine by byl pro handheldy super. Bohužel portovat hry tohoto typu je velice nákladné. Proto zatím nemáme zájem,“ odpověděl Hyvärin.

Zveřejněn byl i nový trailer:

Trine 2 vyjde na jaře roku 2011 pro PC, PS3 a Xbox 360.

Tagy: akční logická

Zdroje: 1UP.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.