Guild Wars

Guild Wars

Články

Spoluzakladatel a prezident studia ArenaNet odchází, údajně dělal na novém Guild Wars

Mike O’Brien stál u zrodu studia ArenaNet před dávnými devatenácti lety. Tehdy si spolu s dalšími šesti vývojáři vysnili mix RPG a strategie, online svět, do kterého budou stále přidávat nový obsah, a to vše s přívětivějším byznys modelem, než který tehdy v roce 2000 hráči znali. V obývacím pokoji jeho bytu se pustili do něčeho, co později vešlo ve známost jako Guild Wars. Avšak pro O’Briena nyní tahle cesta skončila.

Po stopách bývalých vývojářů z Blizzardu - kam odešli a co vytvořili

Co mají společného hry Wildstar, State of Decay, Guild Wars, God of War, Firefall, Hellgate: London a Torchlight? Na první pohled nic. Jde o hry odlišných žánrů a od různých vývojářů i vydavatelů, každá vyšla v jiném roce a byla jinak úspěšná či neúspěšná. Přesto je spojuje jedna důležitá věc. Stojí za nimi tvůrci, co prošli Blizzardem. Za 23 let fungování Blizzard opustily desítky vývojářů. Někteří následovali příklad spoluzakladatele Allena Adhama a šli úplně mimo herní průmysl (Adham odešel v roce 2004 do hedgeových fondů), ale jiní u řemesla zůstali. Založili vlastní studia a pokusili se prorazit na vlastní pěst. U příležitosti nedávného oznámení odchodu Roba Parda se tedy vydáme po stopách význačných "uprchlíků" z Blizzardu a jejich projektů.

Guild Wars: Eye of the North klepe na dveře

Dozvíte se, přes které úkoly se teleportujete do nové země z datadisku, jakých změn doznala grafika nebo kteří hrdinové se objeví po vašem boku. + video

Guild Wars: Eye of the North duní pod zemí

Kdo z hráčské komunity Guild Wars letos na podzim podlehne chystanému datadisku Eye of the North, dostane příležitost se podívat do typického RPG dungeonu, nazvaného The Depths.

Čtvrtá etapa Guild Wars - Eye of the North

Server The Inquirer je znám častým přinášením neověřených fám a různých spekulací, nicméně jeho předčasné odhalení čtvrté etapy úspěšné onlinovky Guild Wars působí docela věrohodně a asi bude jen otázkou hodin, než ho NCSoft oficiálně potvrdí na akci Game Developers Conference.

Dojmy z testování Guild Wars Factions

Během uplynulého víkendu jsme se zúčastnili veřejného betatestu MMORPG Guild Wars Factions a díky tomu jsme mohli prozkoumat nová povolání i lokace.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
14. července 2005
Recenze