Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto: Vice City

Články

Tvůrce série GTA Dan Houser odchází z Rockstar Games

„Dle západní medicíny se ischias, zvaný lidově houser či ústřel, objevuje převážně ve středním věku, a to hlavně pak u mužů. Jedná se o náhle vzniklé bolesti v oblasti bederní páteře,“ píše se na webu Patentní medicína. Dan Houser si sice prošel dovolenou, o jejíž délce se nikomu z nás ani nesnilo, ale asi to nebude bolest zad, kvůli níž opouští slavnou společnost, kterou pomohl založit.

Bratránek Roman nemůže na bowling aneb GTA 4 si už na Steamu nekoupíte

Aktualizace (14. 1. 2020, 9:19): Rockstar se pro web USgamer vyjádřil k pozastavení prodeje GTA 4 na Steamu. „Grand Theft Auto 4 bylo původně vytvořené pro platformu Games For Windows Live, jejíž podpora skončila. Nemůžeme proto generovat nové klíče a prodávat tak současnou verzi hry. Hledáme náhradní řešení pro distribuci PC verze GTA 4 a informace zveřejníme, jak jen to bude možné.“ Microsoft GFWL přestal vývojářům nabízet v roce 2014, ve starších titulech se do něj můžete přihlásit použitím standardního Xbox Live účtu, který lze použít i pro všechny ostatní služby společnosti. Velká část studií ale implementaci služby ze svých her odstranila, aby se vyhnula podobným problémům.

Vzpomínáme: Bylo Grand Theft Auto: Vice City nejlepším dílem série?

Setsakra dlouho se v případě GTA: Vice City zdálo, že máme tu čest s jenom trochu vylepšenou kopií revolučního GTA III. Avšak nejpozději v okamžiku, kdy jsem musel pádit sporťákem přes temný most za zvuku Jacksonova Billie Jean, abych zachránil mučeného Vance z vrakoviště, mi došlo, o kolik stylovější Vice City ve srovnání s předchůdci i konkurencí je. Pro mě nejlepší Grand Theft Auto vyšlo před 16 lety a jedním dnem, 12. května 2003.

Rockstar vzal Humble Bundle útokem a sám navíc žádné peníze nechce

Rockstar, který momentálně kutí očekávané pokračování Red Dead Redemption II, vzal útokem Humble Bundle. Nabízí tam spoustu her ze série Grand Theft Auto, Max Payne a nechybí ani brutální Manhunt. Standardní cena všech titulů se podle Humble Bundle pohybuje někde lehce pod 200 dolary, ale vy si můžete doplnit herní knihovnu za směšné peníze.

Nejlepší virtuální bydlení v počítačových hrách

V reálném světě nemovitosti hýbou trhem, ale ve hrách jsme možnost koupit či vlastnit příbytek zas tak často nezažili. Ovšem o to více je tento nápad pamětihodný, když se dobře provede – dokonce by se dalo říct, že v nejlepším případě hrám dodává zcela unikátní charakter. A my se teď podíváme na některé konkrétní kousky, v nichž se autorům podařilo úspěšně ubytovat i ty nejnáročnější hráče.

Mezi první osmičkou PS2 her, které si můžete zahrát na PS4, není žádná skutečná klasika

Sony de facto potvrdila, že pracuje na zprovoznění PS2 her na PlayStation 4 u příležitosti vydání Star Wars Battlefront, když součástí limitovaného bundlu PS4 s Battlefrontem byly i starší hry z PS2. Definitivně se však Sony na konto vydání PS2 her pro PS4 vyjádřila před PlayStation Experience, když oznámila, že ode dneška si mohou majitelé PS4 koupit první osmičku upravených her z PS2. Jsou poněkud předražené, jsou graficky upravené, podporují všechny základní funkce PS4 včetně Share Play či Remote Play a těžko mezi nimi najdete některý z klasických PS2 hitů. Ale třeba mám jen blbý vkus – však se podívejte sami.

Bleskovky

  • 9. 12. 2015 - Video: Grafické srovnání GTA: Vice City na PS2 a PS4.

  • 12. 4. 2015 - Tento víkend patří Humble Bundle hrám od RockStaru. Za 55 Kč zde můžete pořídit např. Bully: Scolarship Edition, Manhunt či GTA: Vice City. (thx karlman.hajsky)

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
95/100
Hodnocení čtenářů:
90/100
Datum recenze:
6. ledna 2003
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Datum recenze:
15. května 2003
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
18. prosince 2012
Recenze