Gothic II: Night of the Raven

Gothic II: Night of the Raven

Články

Piranha Bytes: Studio, které nepřekročilo vlastní stín

Snad do konce života mi zůstane v paměti bezpečně usazená moje první zkušenost s německým RPG Gothic. Hra byla tehdy přiložená na dvou CD u Levelu, vypadala na svou dobu dostatečně zajímavě, rozjel jsem ji na archivním domácím notebooku a bylo to RPG, což bylo pro mě v onom věku kolem dvanácti let naprosto zásadní. Co mě ovšem čekalo ve hře, bylo šokující, počínaje ovládáním a konče prvním krysokrtem, neschopností otevřít truhlu a prvním nešťastným pádem znamenajícím jistou smrt. Nevydržel jsem u Gothicu snad ani půl hodiny, jen abych se k němu vrátil po několika měsících a hře propadl na několik dalších let.

THQ Nordic se rozrůstá o německá RPG od studia Piranha Bytes, chystá se asi Elex 2

Už to začíná být ohrané, ale společnost THQ Nordic opět vyrazila na nákupy a vrátila se s dalším středně velkým studiem. Nejnovějším úlovkem je německé Piranha Bytes založené v roce 1997, které o pět let později změnilo vlastníka, kterého má dodnes. THQ Nordic spolu se studiem získává i práva na tři hlavní značky: Gothic, Risen a Elex.

Retro GamesPlay: Honza a Miloš hrají kultovní RPG Gothic II

Pro velký úspěch retro gamesplaye prvního dílu RPG série Gothic před více než rok se duo Honza Olejník a Miloš Bohoněk vrací, aby vám názorně předvedli Gothic II – zřejmě nejpopulárnější díl v celé RPG od studia Piranha Bytes. Čeká vás tedy názorná ukázka boje nejenom proti dračímu zlu, které se objevilo (ne samo, samozřejmě) hned po zničení Spáče a pádu bariéry nad trestaneckou kolonií.

HádejHru: otestujte své znalosti RPG série Gothic

Jak je možné, že na první pohled nenápadné RPG od neznámého týmu a z malého německého městečka dokázalo v našich končinách způsobit takový poprask? A schválně píšeme „v našich končinách“, protože za velkou louží se Gothic hry nikdy tolik neprosadily. Proč? Možná právě proto, že byly natolik středoevropské. Známá příroda, cynický hlavní hrdina, architektura jako z českých pohlednic… Co domácí hráči zbožňovali, západní hráči neoceňovali. Také rádi vzpomínáte? A opravdu si to ještě všechno pamatujete? Schválně si zkuste následující kvíz.

GoG ohlašuje slevy na svátky a nově nabízí Gothic 3

Vánoce znamenají slevy. Žijeme v konzumní společnosti, proč se jim bránit. Prakticky všechny digitálně distribuční služby a weby budou nabízet velké slevy na celé katalogy a GoG.com nebude výjimkou, jak dnes vyšlo najevo. Od tohoto čtvrtka do soboty bude GoG.com nabízet Zaklínače 2 s 40% slevou a kopií prvního dílu zdarma k tomu. Ještě v sobotu pak začnou agenti GoGu na fórech, Facebooku a Twitteru rozdávat zdarma kódy k celé řadě her včetně obou dílů Realms of Arkania a Master of Orion.

Jednání o JoWooDu padla, firma krachuje

JoWooD Entertainment je vydavatelská společnost, která je na světě od roku 1995 a v jejím portfoliu najdeme kousky jako Gothic II či Spellforce.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
10. března 2005
Recenze