Gears of War Ultimate Edition

Gears of War Ultimate Edition

Články

Video z Gears of War 4 nabízí tipy a triky pro multiplayerovou betu

Zatímco majitelé PC nebo Xbox One verze Gears of War Ultimate Edition už multiplayerovou betu Gears of War 4 několik hodin hrají (případně jim kód dorazí v následujících hodinách a dnech), zbytek zájemců si musí počkat do 25. dubna, kdy začne otevřená beta pro všechny uživatele s Xbox One Gold. A právě hráčům, kteří si na betu teprve brousí gamepady, jsou určená následující videa – shrnují obsah bety, nabízí pár základních rad k využití známých i nových herních prvků a popisují všechny tři v betě obsažené mapy včetně tipů na nejvhodnější strategie.

Předělávka Gears of War přichází se svou vlastní variací slavného Mad World traileru

Před devíti lety vykopl Gears of War ságu příjemně depresivní trailer Mad World, k němuž hudební doprovod obstarala stejnojmenná píseň Garyho Julese (která je předělávkou původního songu od Tears for Fears). Atmosféra traileru skvěle vystihovala pochmurný styl samotné hry, která se snažila držet pravidel military sci-fi a i přes občasné okamžiky vítězství minimálně v prvním dílu stejně šířila pocit, že i když COG vyhrají, svět Sery je u konce. Takže, jak jinak uvést vydání předělávky v Ultimate Edition, než odkazem na tento trailer?

Majitelé Gears of War: Ultimate Edition dostanou druhý a třetí díl na Xbox One zdarma

Nejeden hráč zklamaně konstatoval, že je sice hezké, že vyjde Gears of War: Ultimate Edition, ale rád by si na Xbox One zahrál i druhý a třetí díl. Tomu ovšem, jak se zdá, nebude nic bránit, tedy kromě faktu, že si na pokračování budou muset počkat dokud nebude zprovozněna zpětná kompatibilita (viz článek o ní). Následně majitelé Ultimate Edition dostanou na svůj účet i Gears of War 2, Gears of War 3 a aby se neřeklo Gears of War: Judgment.

Vývojářský deníček Gears of War: Ultimate Edition vysvětluje, jak přistoupit k remasteru

„Nechtěli jsme znovu vytvořit zažité herní mechaniky,“ vysvětlují tvůrci remasterované verze první Gears of War, která vyjde v rámci Ultimate Edition. O to jde při tvorbě podobných herních návratů především, tedy zachovat to, čím hra uspěla a přidat drobné zásahy designérským štětcem, které ji dokáží naservírovat i současnému publiku bez nějakých velkých problémů. Přesně tomu se věnuje také nejnovější vývojářský deníček této edice.

Coalition předvádí jak přetváří filmečky z Gears of War do Ultimate Edition

Jak už víte, kromě Gears of War 4 vyjde na Xbox One i Gears of War: Ultimate Edition. K vydání této předělávky prvního dílu dojde mnohem dříve, než k vydání čtyřky a to už 25. srpna. Na nejnovějším videu ze zákulisí předělávky ve studiích Coalition autoři v čele s Rodem Fergusonem vysvětlují, jak přistoupili k předělání herních filmečků do moderní podoby. Jelikož se většina videa točí kolem jedné ikonické scény, jež je zároveň pořádným spoilerem, pokud jste jedničku ještě nehráli, raději se nedívejte a vlastně ani dále nečtěte.

Xbox One se dočká Gears of War 4 a remasteru prvního dílu

Další významné novinky konference Microsoftu se týkaly série Gears of War. Dozvěděli jsme se oficiálně o remasterovaném prvním díle Gears of War, jenž tuto vánoční sezónu zamíří potěšit všechny fanoušky této série na konzoli Xbox One. Nelze však zapomínat na fakt, že Microsoft dnes rovněž oznámil zpětnou kompatibilitu s Xboxem 360 a je tedy nad slunce jasné, že minimálně na Xbox One se nad všemožnými HD remastery začínají patřičně stahovat mračna. Ještě významnější zprávou je pak ale oznámení regulérního čtvrtého dílu s nikterak objevným názvem Gears of War 4.

Bleskovky

  • 17. 5. 2022 - Microsoft možná chystá kolekci série Gears ve stylu Master Chief Collection

  • 15. 3. 2016 - Betaverze Gears of War 4 bude dostupná pro hráče Gears of War: Ultimate Edition od 18. do 24. dubna, poté si ji mohou až do 1. května vyzkoušet všichni členové Xbox Live Gold programu.

  • 3. 3. 2016 - Obrazem: Pět nových screenů z PC verze Gears of War: Ultimate Edition v rozlišení 4k. Hra je již dostupná ve Windows Store.

  • 29. 2. 2016 - Připomínáme: Pokud si chcete zajistit přístup do podzimní betaverze Gears of War 4, tak se ještě dnes přihlaste na Xbox Live, zapněte Gears of War: Ultimate Edition a hrajte!

  • 21. 12. 2015 - Killer Instinct a Gears of War: Ultimate vyjdou na PC (Win10) začátkem příštího roku.

  • 23. 11. 2015 - O PC verzi Gears of War: Ultimate Edition se nemusíte obávat, stále se na ni pracuje.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
31. srpna 2015
Recenze