Game of Thrones
Věková dostupnost

Game of Thrones

Články

Best of 2012: Překvapení a zklamání

Vyhlášení tradičních žánrových kategorií je za námi. V některých ohledech jsme vás možná překvapili, v jiných byla volba vítězů víceméně očividná a soudě podle ohlasů v diskusích, některé naše volby vás vyloženě zklamaly. Což je samozřejmě v pořádku, protože pokud bychom měli všichni stejný vkus a názor, byla by na světě docela nuda. A abychom diskusi nad neobjektivitou, fanbojovstvím a blbostí našich redaktorů popohnali na zcela nový level, budeme se ještě před vyhlášením té absolutně nejlepší hry roku 2012 tradičně věnovat ještě největším zklamáním a překvapením, které nám uplynulých dvanáct měsíců přineslo.

V novém DLC pro Game of Thrones se podíváte za Zeď

Víceméně průměrné (naše recenze) RPGčko Game of Thrones, na motivy stejnojmenné knihy/seriálu vyšlo v první polovině tohoto roku a zase tolik nepřekvapilo. Pro skalní fandy RPGček a zároveň Game of Thrones to byla asi dobrá věc, pro ostatní nic extra. A právě pro fanoušky je určeno nově vydané DLC s názvem Beyond The Wall. Jak už název napovídá, v novém questu se podíváte za známou masivní ledovou Zeď.

Hra o trůny se nehodí pro klasická RPG, tvrdí autor FB hry

Kdepak Star Wars. A Pán prstenů? Pche. Teďka frčí ve velkém Hra o trůny a týká se to hlavně seriálu, který knižní sérii G.R.R. Martina vynesl z obyčejné popularity na samotný vrchol pozornosti mainstreamu. A tam si značky všimli vývojáři her, ať už amatéři, nebo kovaní profíci. Všichni zpracovávají Martinův svět a jeho hrdiny po svém, i když hlavně těm profíkům se to zatím moc nedaří. Obě dvě hry od Cyanide byly zajímavé, neřkuli skvělé příběhově a reáliemi, ale hrály se přinejlepším špatně. Spolupráce G.R.R. Martina na obou dvou, zejména tedy na nedávno vydaném RPG, se tedy ukázala jako velmi plodná. Vlastně se tím ukázalo ještě něco: Martinova genialita.

Hra o trůny se podívá i na Facebook

Obvykle se facebookovým hrám nevěnujeme, ale v tomto případě učiníme výjimku. Jde na ní...

Nakoukněte za zeď Game of Thrones RPG

Game of Thrones je teď na HBO velká věc. Populární seriál uspěl a jeho sledovanost by mu mohl leckterý závidět. Teď se navíc dočká ještě své vlastní hry. Ta ale nebude založena ani tak na samotném seriálu, jako spíš na sérii knih Píseň ledu a ohně od George R. R. Martina. Ten se samozřejmě jako konzultant podílel i na samotné hře a prý to půjde poznat. Vývojáři vám s roztomilým francouzským přízvukem (anglické titulky pro sichr) prozradí, že Martina kontaktovali už před sedmi lety. V té doby ještě seriál v televizi nebyl a tak tvůrci z Cyanide studio vsadili na “vlastní” příběh a vlastní prostředí.

Bleskovky

  • 4. 5. 2015 - Neoficiálně: Hry Alien: Isolation, Company of Heroes 2 a Game of Thrones budou podporovány virtuální realitou HTC Vive.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
58/100
Datum recenze:
25. června 2012
Recenze