Evolve

Evolve

Články

Studio Turtle Rock definitivně končí s vývojem Evolve

Vývoj i podpora multiplayerové free to play akce Evolve Stage 2 ze strany vývojářů z Turtle Rock skončila. Studio to oznámilo na svých diskuzních fórech v dlouhém a emotivním příspěvku, kde rozdávají díky na všechny strany. Konec vývoje Evolve Stage 2 nicméně neznamená, alespoň prozatím, konec samotné hry či konec studia Turtle Rock. Pouze, jak se z vyjádření zdá, 2K, jemuž značka patří, rozhodli, že další práci už budou provádět interně.

Zaplať a táhni dál - jak fungují mikrotransakce v mainstreamových hrách

Mikrotransakce se za posledních několik let staly všudypřítomnou realitou herního průmyslu. Z multiplayerových a mobilních her se přesunuly i do vysokorozpočtových titulů, kde slouží jako další zdroj příjmů vedle tradičního jednorázového poplatku a DLC. Přes všeobecný odpor mezi hráči vydavatelé přicházejí s novými formami mikrotransakcí, které vyvolávají ještě nenávistnější reakce, nedávno třeba v případě Deus Ex: Mankind Divided. (Článek původně vyšel ve 267. čísle magazínu LEVEL)

Kooperativní akce Evolve přejde na free-to-play model

Do Evolve od Turtle Rock Studios, tvůrců Left 4 Dead, byly vkládány velké naděje, které se ale stoprocentně nenaplnily. Výsledkem nebyla špatná hra (viz recenzi), nicméně postupem času se v ní začaly objevovat výrazné slabiny, kterým vévodil stereotyp. Společně s tím začala řídnou hráčská základna, což je pro ryze online hru, kde se kvarteto lovců utkává s jedním monstrem, opět kontrolovaným hráčem, fatální. Autoři to ale rok po vydání nevzdávají a zkusí Evolve oživit radikálním zásahem. Hru stáhli z prodeje na Steamu a společně s řadou úprav ji převedou do free-to-play systému.

Best of 2015: Zklamání roku

V roce 2015 jsme zažili spoustu příjemných překvapení (viz článek), ale vývojáři nás logicky neušetřili ani několika hořkých pilulek. Od zpackaných konverzí přes zarážející absenci obsahu až po nemastné, neslané a sotva funkční hry. V případě některých her je nám vyloženě líto, že nakonec v našem výběru největších zklamání skončily, ale přestože nejsou úplně rozbité či nehratelné, ani zdaleka nenaplňují svůj potenciál či ambice. Tak se na ty "dárečky" podívejme...

Kooperativní střílečku Evolve rozšířil nový zběsile rychlý mód Arena

Jakkoliv je Evolve v jádru rychlá střílečka, pořád obsahuje pasáže kdy se toho moc neděje. Hrajete si s Monstrem na kočku a myš, hledáte se, schováváte se a naháníte jeden druhého. A teprve pak propukne to pravé peklo. Vývojáři teď vyrukovali s bezplatným novým módem Arena, který právě všechny pomalejší části hry eliminoval a soustředí se jen a pouze na tu nejrychlejší a nejakčnější část hry - lovci versus Monstrum v malém, těsném prostoru.

V rámci nového DLC rozšířili Evolve čtyři lovci a jedno pořádné monstrum

Multiplayerová asymetrická střílečka Evolve se nestala úplným hitem, ale zároveň ani kvalitativním propadákem. Od začátku ale bylo jasné, že velmi specificky definovaná hratelnost bude potřebovat další a další obsah, aby se udržela svěží a zajímavá. Ten představují placená i neplacená DLC, přičemž to, které vyšlo dnes patří do té první skupiny. Stále platí, že Turtle Rock Studios vydávají mapy zdarma (tři už se kutí), ale dodatečné lovce a monstra si musíte kupovat sami.

Bleskovky

  • 4. 6. 2018 - 3. září dojde k vypnutí dedikovaných serverů pro hru Evolve.

  • 22. 2. 2017 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v březnu 2017 zdarma Layers of Fear (XOne), Evolve Ultimate Edition (XOne), Borderlands 2 (XOne, X360) a Heavy Weapon.

  • 12. 7. 2016 - Evolve se stal po přechodu na F2P model hitem - počet současně hrajících lidí vzrost na téměř 45 tisíc.

  • 7. 7. 2016 - Turtle Rock Studios chystá oznámení na homepage hry Evolve. Časomíra uplyne přesně za hodinu.

  • 23. 3. 2016 - Steam nabízí 75% slevu na Evolve, základní hra vás tak vyjde na 7,5€.

  • 2. 11. 2015 - Potvrzeno: Evolve vyjde v Ultimate edici, která nabídne základní hru včetně rozšíření Monster Expansion Pack, Hunting Season 1 a Hunting Season 2.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Datum recenze:
21. února 2015
Recenze