Epic Mickey 2: Dvojitý zásah

Epic Mickey 2: Dvojitý zásah

Články

Předplatitelé Xbox Games with Gold budou v srpnu šermovat a závodit

Ve věčné studené válce dvou úhlavních konzolí jsou vojenské operace nahrazeny exkluzivními hrami, příslušenstvím jako virtuální realita nebo pohybové senzory, a pak také měsíčním předplatným. PS Plus i Games with Gold měsíc co měsíc nabízejí hry „zdarma“, a nejinak tomu bude i v srpnu. Microsoft si pro své věrné připravil čtyři nové kousky, a kromě nich ještě příjemnou slevu.

Warren Spector a jiní navrátilci: lze odejít a zase se úspěšně vrátit k vývoji her?

Těžko rozporovat, že s únorovým návratem Warrena Spectora zpět k hernímu vývoji – nota bene k vývoji System Shock 3 a duchovního pokračování Ultima Underworld – se svět stal zase o něco krásnějším místem. Spector, svého času populární vývojář podepsaný pod hrami jako Ultima Underworld, System Shock, Thief nebo Deus Ex, sice v posledních letech neplatil zrovna za reklamu na úspěch, hříchy minulosti už ale každý evidentně zapomněl. Jenže s navrátilci, kteří chtěli z vlaku herního byznysu vyskočit, a pak si to rozmysleli, je to těžké – v případě celé řady comebacků se totiž nakonec ukázalo, že nápady respektovaných vývojářů už nemají tu sílu, jakou měly kdysi. 

Preview Killzone: Shadow Fall a další články na Konzolista.cz

Konzolista.cz se s E3 zdatně popasoval a vy si můžete tento týden přečíst spoustu novinek, které se týkají konzolí a handheldů. Kolegové se podívali třeba na indie hry pro PlayStation 4 a zkontrolovali, jak se bude střílet v Killzone: Shadow Fall. Připravili také několik speciálů, které se týkají next-gen konzolí, tedy PlayStation 4 a Xbox One, ale i posledního přírůstku do rodiny konzolí od Nintenta, Wii U.

Warren Spector prozradil, že pracoval pro Valve na Half-Life

Legendárního Warrena Spectora netřeba příliš představovat. Stačí zmínit první Deus Ex a většina hráčů už bude vědět která bije. Doby, kdy Spector zářil na herním nebi coby tvůrce Deus Exu jsou ale dávno pryč. V roce 2005 založil Junction Point Studios, které v červenci 2007 koupilo Disney. Výsledkem byly dvě Disney Epic Mickey hry, které nebyly špatné, ale ani nijak extra povedené. Na nich se ale začalo dělat až v roce 2007, a tak se nabízí otázka, co Spector a jeho tým dělali v letech 2005 - 2007. Odpověď mnohé z vás asi překvapí, protože vedle jiných projektů spolupracoval Spector přímo s Valve na Half-Life.

Spector se loučí s Mickey Mousem - Disney ruší Junction Point

V době, kdy jsme vám jako sladký bonbónek v polovině prosince 2012 předhodili rozhovor s Warrenem Spectorem o jeho osobní vývojářské filozofii a jiných zajímavých aspektech tvorby tohoto vývojářského barda, už bylo zřejmě rozhodnuto. O čem? O konci jeho studia Junction Point, který dnes oficiálně potvrdila mateřská společnost Disney Interactive. Zvěsti o konci studia, které po krachu ION Stormu založil Warren Spector v roce 2005 s kolegou Artem Minem, přinesl nejdříve twitter Robert Space Industries Chrise Robertse. Tweet sice zmizel, ale pochybnosti zůstaly a nyní už je to holý fakt.

Best of 2012: Překvapení a zklamání

Vyhlášení tradičních žánrových kategorií je za námi. V některých ohledech jsme vás možná překvapili, v jiných byla volba vítězů víceméně očividná a soudě podle ohlasů v diskusích, některé naše volby vás vyloženě zklamaly. Což je samozřejmě v pořádku, protože pokud bychom měli všichni stejný vkus a názor, byla by na světě docela nuda. A abychom diskusi nad neobjektivitou, fanbojovstvím a blbostí našich redaktorů popohnali na zcela nový level, budeme se ještě před vyhlášením té absolutně nejlepší hry roku 2012 tradičně věnovat ještě největším zklamáním a překvapením, které nám uplynulých dvanáct měsíců přineslo.

Bleskovky

  • 30. 7. 2018 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v srpnu 2018 Forza Horizon 2 Standard – 10th Anniversary Edition (XOne), For Honor (XOne), Dead Space 3 (XOne / X360) a Epic Mickey 2: The Power of Two (XOne / X360). (+ video)

  • 4. 8. 2017 - Na seznam zpětně kompatibilních X360 her pro Xbox One přibyl Disney Epic Mickey 2, Sega Vintage Collection: ToeJam & Earl a Hitman: Sniper Challenge.

Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Datum recenze:
30. listopadu 2012
Recenze