Elite Dangerous

Elite Dangerous

Články

Elite Dangerous vás po šesti letech naučí chodit pěšky

Malý krok pro člověka, velký skok pro Elite Dangerous

Elite Dangerous má další srdceryvný příběh: záchranu hráče po třech měsících nekonečné samoty

Komplexní vesmírný simulátor Elite Dangerous dává prostor k vzniku mnoha příběhů, na které jejich aktéři a mnozí diváci nikdy nezapomenou. Jeden takový se stal právě v těchto dnech. Zahrnuje nerozvážnou snahu pokořit hranice a hrdinství jedinců, kteří nemyslí jen na sebe.

Humble Bundle nabízí naditý adventní kalendář s hrami

Nač vylupovat každý den čokoládu z okýnka, které vždycky zdánlivě chybí, když si můžete přidat novou hru na Steam? Král výhodných balíčků Humble Bundle si i letos připravil adventní kalendář s desítkami her a jejich doplňků. A veškerý výdělek jde jen a pouze na charitu.

Čtvrtá sezóna Elite Dangerous: Beyond přidá eskadry a vylepší skenování

Čtvrtá kapitola vesmírného dobrodružství Elite Dangerous: Beyond by měla být tou vůbec poslední. Dorazí ještě tento měsíc a dotkne se prakticky všech hráčů, přidá totiž možnost formovat velké eskadry. Nové vychytávky potěší taky těžaře a vesmírné průzkumníky. Navíc to celé bude krásně vypadat díky vylepšenému světelnému enginu.

Třetí sezóna Elite Dangerous: Beyond začíná otevřenou betou 25. ledna

Pokud aktivně sledujete dění okolo Elite: Dangerous, tak již patrně nějakou dobu víte, ti pozornější minimálně od Frontier Expa 2017, že letos vyjde třetí sezóna s názvem Beyond. Ta má být dle všeho naservírovaná ve čtyřech kapitolách s tím, že ta první už čeká netrpělivě za dveřmi. Její otevřená beta totiž začíná již 25. ledna a bude k dispozici, jak pro majitele placeného rozšíření Horizons, tak pro majitele základní verze. Velmi příznivou zprávou však zůstává fakt, že Beyond bude k mání zdarma pro obě skupiny s tím, že veškerá vylepšení týkající se planetárních interakcí, vícečlenných posádek či inženýrů budou pochopitelně stále k dispozici pouze majitelům kompletní edice hry.

Do Elite Dangerous se brzy vrátí největší hrozba z původní hry – Thargoidi

Neuvěřitelných 33 let dělí současnost od vůbec prvního dílu vesmírné simulace Elite, o kterou se zasloužil David Braben. Neuvěřitelné je i to, že u série vydržel do dnes a postaral se tak celkem o čtyři samostatné tituly. A protože je to téměř na den přesně 33 let od prvního výskytu mimozemské rasy Thargoidů, dočkáte se těchto neřádů i v aktuální Elite Dangerous.

Bleskovky

  • 17. 6. 10:17 - Humble Bundle bojuje proti rasismu s Bioshockem, Observerem, Kerbaly a dalšími

  • 10. 6. 11:30 - Do Elite Dangerous dorazily gigantické letadlové lodě

  • 12. 3. 10:00 - Frontier Developments, tvůrci Elite, pracují na simulátorech z prostředí F1, první má vyjít v roce 2022.

  • 11. 4. 2019 - Dubnový update Elite Dangerous by měl hru zpřístupnit nováčkům, dorazí 23.

  • 6. 3. 2019 - Hráči Elite Dangerous nemají až do druhé poloviny 2020 očekávat žádný velký update, ten následující ale bude ten dosud úplně největší.

  • 27. 6. 2017 - PS4 Pro verze hry Elite Dangerous nenabídne (v době vydání) podporu rozlišení 4k, supersamplingu ani HDR.

DLC

Elite Dangerous: Odyssey
Elite Dangerous: Odyssey
Akční, Simulace
PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X
1. čtvrtletí 2021
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
9. dubna 2015
Recenze