Dungeon Siege
Věková dostupnost

Dungeon Siege

Články

Wargaming kupuje Gas Powered Games i s Chrisem Taylorem

Odpověď na otázku, co bude s týmem Gas Powered Games Chrise Taylora, když Kickstarter projektu Wildman neuspěje, bychom tedy měli (najdete ji v rozhovoru s Taylorem). A vlastně i odpověď na otázku, proč GPG zařízli kampaň na Wildmana před jejím koncem. Gas Powered Games se totiž po bleskovém jednání stává součástí rapidně expandující firmy Wargaming.net, která v pondělí oznámila eSport ligu pro World of Tanks a teprve nedávno koupila tým Day 1 Studios kvůli vývoji konzolových projektů.

Nezávislý rozcestník – retro furt frčí

Na Rozcestníku visí spousta šipek, jež by se daly shrnout jedním slovem: retro. Jedna šipka míří k Ultimě a Dungeon Siege, druhá odkazuje k Zeldě a Minecraftu, třetí k tomu samému a navrch přidává World of Warcraft, čtvrtá šipka výstražně směřuje ke Castlevanii a pátá dává dost okatě najevo, že tam potkáte Wolfensteina, Dooma i Quaka. Prostě retro díl, jak má být!

Diablo bylo první… Malá vzpomínka na slavná akční "RPG"

Přestože žánr akčních RPG s typickým leitmotivem chrabrého hrdiny stojícího proti houfujícím se potvorám definovalo právě Diablo, je zajímavé sledovat, jak se všichni kolem snaží zoufale tohoto netitulovaného krále neúspěšně sesadit z trůnu – celé roky. Vzpomenete si ještě vůbec na všechny ty horší i lepší klony? Psala se devadesátá léta a v podstatě každá hra, která v té době vyšla, znamenala do určité míry nějaký posun kupředu. Pokud vývojáři něco takového nezvládli, pak šlo převážně o zoufalá individua.

Uwe Boll chystá Dungeon Siege 2

Kdyby hráči měli inkvizici, pravděpodobně by už ťukala na dveře novodobého německého Eda Wooda, nadšeného neumětela Uwe Bolla, jemuž nejde upřít láska ke hrám a filmu, ale bohužel mu nejde přiznat mnoho režisérských schopností (a jeden z mála jeho slušných filmů nemá s hrami nic společného).

Detaily o filmu na motivy Dungeon Siege

Je to pár měsíců, co jsme vás poprvé informovali o přípravách filmu na motivy úspěšného fantasy akčního RPG Dungeon Siege.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
11. dubna 2002
Recenze