Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour
Věková dostupnost

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour

Články

Vzpomínáme: Duke Nukem 3D byl dětskou hrou pro dospělé

Existovaly hry zábavnější a rozhodně i hry lepší. Pokud jste však vyrůstali během 90. let a měli přístup k počítačům, stejně na vašem disku nejspíše po nekřesťansky dlouhou dobu pobyla právě hra tato. Duke Nukem 3D, který vyšel před 24 lety, 29. ledna 1996, totiž (tak trochu smutně) platil za hru, která svého času učila omladinu, jak vypadají dospělácká témata.

Duke Nukem 3D se vrací s novými úrovněmi od starých designérů

Po vydání dost hrozné Duke Nukem Forever před více než pěti lety se zdálo být jasné, že doba tohohle testosterony nabitého, směšně ničivými zbraněmi vybaveného superchlapáka, se už pomalu a jistě chýlí ke konci. Svoji největší slávu si užil v devadesátkách, a užil si ji zaslouženě. Ale nastal čas na změnu. Na novou éru patřící čerstvým nápadům, špetce invence a hrám, jejichž vývoj není patnáct let dlouhá cesta k průměrnosti. To by ale nebyl Duke, kdyby si takové opomíjení nechal líbit, a tak se právě dnes vrací v nové edici původního Duke Nukem 3D, tentokrát s podtitulem 20th Anniversary Edition World Tour.

Duke Nukem 3D se vrací ve výroční edici pro PC, PS4 a Xbox One

Duke Nukem se vrací a ne v té novodobé podobě, ale jen v poupravené původní podobě z roku 1996 v Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour. Jde o výroční edici, která 11. října vyjde na PC, PS4 a Xbox One. V jejím rámci najdete jak původní hru, tak i bonusový materiál a funkce a především novou epizodu, která nabídne osm zbrusu nových úrovní.

Gearbox oznámí "novou" Duke Nukem hru za týden, má jít o remix Duke Nukem 3D

Že se i po rozporuplně přijatém Duke Nukem Forever blonďatý svalovec vrátí, bylo nad slunce jasné. V Gearboxu se s plány na vývoj dalších her nijak netajili a k oznámení jedné takové dojde už brzy. Na oficiálním webu dukenukem.com totiž běží počítadlo, které se zastaví v sobotu 3. září nedlouho po půlnoci. Co to bude za hru, nikdo zatím oficiálně nepotvrdil. Náznaků, že půjde o Duke Nukem 3D: World Tour, je ale hodně.

Bleskovky

  • 5. 9. 2016 - Duke Nukem 3D: World Tour vyjde na PC, Xbox One i PS4. Kromě původních úrovní jich nabídne i 8 nových. (+ video)