Duke Nukem 3D
Věková dostupnost

Duke Nukem 3D

Články

Vzpomínáme: Duke Nukem 3D byl dětskou hrou pro dospělé

Existovaly hry zábavnější a rozhodně i hry lepší. Pokud jste však vyrůstali během 90. let a měli přístup k počítačům, stejně na vašem disku nejspíše po nekřesťansky dlouhou dobu pobyla právě hra tato. Duke Nukem 3D, který vyšel před 24 lety, 29. ledna 1996, totiž (tak trochu smutně) platil za hru, která svého času učila omladinu, jak vypadají dospělácká témata.

Retro GamesPlay – Duke Nukem 3D modifikace

Duke Nukem 3D je sama o sobě legenda, na tom se asi všichni shodneme. Navíc se ale na tento ikonický titul nabalila celá řada modifikací, která přináší hodiny a hodiny nové zábavy. Nejlepší z nich vám dnes představíme.

Gearbox oznámí "novou" Duke Nukem hru za týden, má jít o remix Duke Nukem 3D

Že se i po rozporuplně přijatém Duke Nukem Forever blonďatý svalovec vrátí, bylo nad slunce jasné. V Gearboxu se s plány na vývoj dalších her nijak netajili a k oznámení jedné takové dojde už brzy. Na oficiálním webu dukenukem.com totiž běží počítadlo, které se zastaví v sobotu 3. září nedlouho po půlnoci. Co to bude za hru, nikdo zatím oficiálně nepotvrdil. Náznaků, že půjde o Duke Nukem 3D: World Tour, je ale hodně.

Mega Drive verze Duke Nukem 3D? Žádný problém díky podpoře modů pro klasické hry na Steamu

Podpora modifikací patří k nejúčinnějším nástrojům pro podporu prodeje PC her. Vyprávět by o tom mohla celá řada studií, jejichž her se díky oficiální podpoře modifikací prodaly miliony kusů a jsou takříkajíc živé i několik let po vydání - Skyrim, Civilizace a nově i celá řada starých her pro Mega Drive. Sega na konci dubna vydala na Steamu bezplatnou aplikaci SEGA Mega Drive & Genesis Classics Hub, která krom jiného přinesla podporu modifikací skrze Steam Workshop pro klasické Mega Drive hry. A od té doby se jednotlivých starých titulů prodalo přes 350 tisíc kusů. Sega slaví a majitelé těchto her si mohou užívat celé řady alternativních verzí her jako Streets of Rage, Shinobi III a samozřejmě i Sonic. Jedna z modifikací třeba mění hru Dr Robotniks Mean Bean Machine na Mega Drive verzi Duke Nukem 3D, která před lety původně opravdu vyšla.

Když smícháte Duke Nukem 3D a Star Wars, vyjde z toho Duke Forces

Šílený mod Duke Forces kombinuje dvě zdánlivě neslučitelné věci – Duke Nukem 3D a Star Wars. Jenže, kdo by odolal Dukovi, který kolem sebe máchá světelným mečem, a škrtí nepřátele pomocí Síly? V modifikaci pro Duke Nukem 3D si můžete zahrát totální konverzi všech levelů z původní hry, kde jsou nahrazené původní zbraně, nepřátelé, textury, sprity a hudba novými, které odpovídají předaleké galaxii, tedy filmům Star Wars a střílečce Dark Forces.

Izometrická řežba Bombshell rozpoutá peklo už v lednu

Zachraňovat svět je denním chléb každého dobrodruha, zachraňovat prezidenta Spojených států je však poněkud specifičtější zábava a brzy si to vyzkoušíte na vlastní kůži. 3D Realms totiž oznámili, že jejich stylem osmdesátková izometrická akce Bombshell vyjde už v lednu, což podtrhli příběhovým trailerem. 

Bleskovky

  • 7. 11. 2014 - Duke Nukem 3D: Megaton Edition vyjde na PSV 14. ledna.

  • 2. 9. 2014 - Video: Duke Nukem 3D ve virtuální helmě Oculus Rift.

REMAKE

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour
Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour
Akční
PlayStation 4, PC, MAC, Xbox One, Linux
11. říjen 2016
Hodnocení Metacritic:
89/100