Duke Nukem 3D navzdory probíhající soudní při dorazí na Switch

17. 6. 2020 13:10 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Jedna z nejklasičtějších devadesátkových stříleček, Duke Nukem 3D, se 23. června dostane na konzoli od Nintenda ve výroční edici. Ke 20. narozeninám vyšla na ostatních platformách už před čtyřmi lety, oproti původní verzi z roku 1996 nabídne kapitolu navíc, kompletně předabované dialogy a kooperativní režim až pro 8 hráčů, ale také nějaké vychytávky přímo pro Switch.

Budete si tak moc zapnout třeba gyroskopické míření, pokud vám tenhle způsob víc vyhovuje, a samozřejmě si tuhle legendu mezi střílečkami zahrát i v handheldovém módu. Hra vás v digitální podobě vyjde na 10 dolarů (asi 240 korun), při vydání ale bude v 50% slevě.

Předání značky Duke Nukem 3D do rukou vydavatele Gearbox od vývojářů 3D Realms se neobešlo bez potíží. Gearbox ji převzal už v roce 2011, rok poté, co od 3D Realms koupil práva, posléze ovšem následovala vleklá tahanice kvůli penězům.

Loni se navíc ozval skladatel hudby pro původní Duke Nukem 3D, Bobby Prince, podle nějž Gearbox nemá nárok na využívání jeho soundtracku v nové výroční edici. Trailer pro verzi na Switch slibuje novou hudbu od původního skladatele, tím je ale myšlený druhý z nich, Lee Jackson.

Gearbox teď žaluje přímo společnost 3D Realms, která podle něj porušila smlouvu a znemožnila bezproblémové předání značky Duke Nukem skrze to, že s ní nepřevedla také práva na používání výtvorů třetích stran. Třeba právě soundtracku. Značku prý firma pořizovala s vírou, že bude vlastnit všechny příslušné assety, a žádá náhradu škod i úhradu nákladů na předchozí soudní řízení.

Nejnovější články