Dragon's Dogma
Věková dostupnost

Dragon's Dogma

Články

Capcom na Dragon’s Dogma nezanevřel, místo něj ale zatím vznikl Devil May Cry 5

Co spojuje fantasy RPG Dragon’s Dogma a Devil May Cry 5? Jméno šéfa vývoje Hidetaky Icuna. Ten se v herním byznysu pohybuje už skoro čtvrt století a je podepsaný pod mnoha tituly, především ale pod sérií Devil May Cry, k níž nastoupil s druhým dílem. Osmého března vyjde pátý díl a informace o jeho vývoji hodně naznačily i o tom, co se děje s pokračováním Dragon’s Dogma.

Capcom ukazuje nový engine na videu z PS4 hry Deep Down

Kdo vydal v minulém roce nejlepší RPG? Byla to Japonci z Capcomu a hra se jmenovala Dragon’s Dogma. Brzy ji čeká datadisk s podtitulem Dark Arisen, ale možná, opravdu jen možná, už je v produkci i pokračování pro PlayStation 4. Jenom si to dovozuju a chlapci z Giant Bomb to prý četli i na Facebooku Capcomu, ale na videu (válí se tu někdo okolo, asi v článku po rozkliku) prezentovaná hra s pracovním názvem Deep Down prostě Dragon’s Dogma nesmírně připomíná. Nemůžu si pomoci i přes fakt, že se jedná spíše o technologické demo nového next-gen enginu Panta Rhei. A demo docela hezké, to je nutné přiznat.

Video z Dragon's Dogma: Dark Arisen nahání strach

Některé informace je dobré opakovat pořád dokolečka, protože jsou buď důležité, nebo natolik pozitivní, že v tom moři pesimismu a negativismu působí jako záchranná bóje. Jednou z takových je nedávno oznámený termín (26. dubna) vydání „datadisku“ Dragon's Dogma: Dark Arisen, ale také fakt, že obsahuje vedle celé nové říše kompletní původní hru. Když to přeženu, dáse říci, že za cenu hry jedné získáte hned dvě. A to se vyplatí.

Smrťák a další v novém traileru na Dragon's Dogma: Dark Arisen

Dragon's Dogma patří bezesporu k nejlepším hrám uplynulého roku a všichni fandové čekají...

Bleskovky

  • 15. 7. 2020 - Dragon’s Dogma jako anime? Netflix překvapuje brzkým vydáním

  • 7. 12. 2015 - Obrazem: Přehled možností grafického nastavení PC verze Dragon’s Dogma: Dark Arisen.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
78/100
Datum recenze:
31. května 2012
Recenze