zavřít

Capcom na Dragon’s Dogma nezanevřel, místo něj ale zatím vznikl Devil May Cry 5

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Co spojuje fantasy RPG Dragon’s Dogma a Devil May Cry 5? Jméno šéfa vývoje Hidetaky Icuna. Ten se v herním byznysu pohybuje už skoro čtvrt století a je podepsaný pod mnoha tituly, především ale pod sérií Devil May Cry, k níž nastoupil s druhým dílem. Osmého března vyjde pátý díl a informace o jeho vývoji hodně naznačily i o tom, co se děje s pokračováním Dragon’s Dogma.

Nepracuje se na něm, ale hodně brzy by se začít mohlo. Hidetaka Icuno totiž v Capcomu disponuje takovými privilegii, že si může dovolit vybírat si projekty, na nichž bude dělat, a tím i rozhoduje o osudech značek. Takže, když se začalo diskutovat o pátém dílu DMC, zašel za zakladatelem Capcomu Kenzem Tsudžimotem a prohlásil: „Podívej, jako další hru chci dělat buď Devil May Cry 5, nebo Dragon’s Dogma 2.“ Na to prý Tsudžimoto odpověděl, že může dělat, na čem chce, a Icuno se rozhodl pro další bojovku s Dantem a Nerem.

Jenže, jelikož je vydání DMC 5 za rohem, mohlo by se konečně začít pracovat na druhém dílu Dragon’s Dogma. Icuno to rozhodně nepopírá, a dokonce říká: „Aktuálně dokončujeme DMC 5. Ale pro Dragon’s Dogma 2 mne také napadaly nové věci. A teď tenhle projekt končí.“ Je tedy jisté, že se chystá pokračování skvělého akčního RPG? Ne nutně, protože Icuno je tajemnější než hrad v Karpatech.

Prý se už připravuje na svůj další projekt a má spoustu nápadů, i když dodává, že o něm ještě nemůže nic říkat, ale: „Je rozdíl mezi tím, jaký titul bych rád dělal, a tím, jaký bych měl dělat.“ Osobně si tedy myslím, že by měl dělat Dragon’s Dogma 2, které považuji za jednu z nejlepších her minulé generace a jedno z nejhezčích překvapení.

Tagy: Devil May Cry (série) fantasy bojovka

Zdroje: VG247

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.