Don't Starve

Don't Starve

Články

Update A New Reign přidává do Don’t Starve Together nové giganty i zvířecí společníky

Multiplayerový datadisk Don’t Starve Together rozšířili tvůrci o spoustu nových prvků prostřednictvím updatu s podtitulem A New Reign, který do hry přidává například nové giganty (Toadstool, Klaus a Bee Queen), nebo vylepšuje některé ze stávajících lokací.

Datadisk Shipwrecked pro survival Don't Starve si zahrajete už v prosinci

Další rozšíření pro survival roguelike Don't Starve s podtitulem Shipwrecked vyjde v programu předběžného přístupu na Steamu už 1. prosince. Jak dlouho v něm setrvá, tvůrci neoznámili, ale zůstane tam až do vydání plné verze - logicky. Wilson se v Shipwrecked objeví v opuštěném prostředí tropického ráje, kde ovšem nebude příliš času na kochání. Jeho primárním cílem není nic jiného než přežití, jak se ostatně od hry očekává.

Zahrajte si o víkendu zdarma Mark of the Ninja, Shank a další skvělé hry od Klei Ent.

Tvůrci z Klei slaví 10 let vývoje her a při té příležitosti uspořádali akci na Steamu, kde jsou dostupné všechny jejich hry během víkendu zadarmo. A pokud se vám nějaká z nich zalíbí, můžete si ji koupit ve slevové akci včetně aktuálního datadisku pro Invisible, Inc.: Contingency Plan.

Survivalová Don't Starve dostane nový datadisk jménem Shipwrecked

Don't Starve stále odmítá zemřít! Ještě aby ano, kdy nalákala nemalé množství hráčů na několika platformách a nabízí desítky hodin zábavy. Ty se navíc s novým datadiskem Shipwrecked ještě nafouknou. Jak název naznačuje, motivem by mělo být ztroskotání vašeho hrdiny, respektive hrdinů a následné obtížné přežívání a mnohem častější umírání. Tahle hra se s nikým nemazlí a ví, že jednou tam musí všichni.

Steam hráčům mění víkendové plány - nabízí zdarma 10 kvalitních her

Velké slevy na GOG a Steamu nebo rozdávačka Aliens vs Predator Classic 2000 nejsou to jediné, co by mohlo příznivce herních slev a výprodejů (protože takoví lidé vážně existují!) momentálně zajímat. Tentokrát se vyplatí minimálně omrknout nabídku her v rámci tradičního bezplatného víkendu na Steamu. Obvykle maximálně v bleskovkách zmíníme, že tadyhle třeba Torchlight 2 nebo Call of Duty si můžete během víkendu zahrát zdarma, což je fajn, ale nejde o nic světoborného, abychom se psali s článkem. Tentokrát si ale během víkendu (vlastně už ode dneška) můžete zdarma zahrát deset her. A to už poměrně světoborné je...

Don't Starve předvádí chystaný multiplayer včetně otravných duchů

Don't Starve na sebe neupoutala jen specifickým vizuálním zpracováním, ale hlavně skvělou hratelností. Je to hra, ve které umíráte, umíráte hodně, nedaří se vám přežít, ale opakovaně se do procedurálně generovaného světa vracíte a snažíte se přežít o den déle. A s každou chybou se učíte. Stejně zbytečně, protože tvůrci z Klei Entertainment dostali do hratelné podoby multiplayer, který je pro mnohé kořením survival her. Jak asi bude vypadat, si můžete prohlédnout na prvním videu.

Bleskovky

  • 26. 1. 2017 - Don't Starve se dočká fyzické verze hry, která bude též obsahovat všechna DLC.

  • 26. 8. 2014 - Don’t Starve: Giant Edition dorazí v Americe na PSV 2. září. Pokud jste si zakoupili Don't Starve na PS4, obdržíte PSV verzi zdarma (a obráceně).

  • 15. 7. 2014 - Rozšíření The Don't Starve: Reign of Giants vyjde v Evropě pro PS4 již 23. července.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
1. června 2013
Recenze