Dead Space
Věková dostupnost

Dead Space

Články

NeoRetro – hrajeme hororový survival Dead Space

Dnes se v naší vzpomínkové sérii podíváme do roku 2008, na palubu vesmírné lodi zasažené mimozemskou invazí. Isaac Clarke si v Dead Space musí poradit s nekromorfy, oživlými mrtvolami svých kolegů, a především přežít. Hraní se tentokrát ujme naše redakční posila Tonda, kterému v nehostinném, strašidelném prostředí bude dělat společnost Adam.

To nejlepší z Games.cz - Herní průmysl jede naplno, zatímco EA zavírá Visceral

Byl by to víceméně hezký herní týden. Dostali jsme parádní příběhový trailer na Star Wars: Battlefront II, vyšel Rogue Trooper, Elex, Gran Turismo Sport i nový South Park a první Mafii si konečně můžeme koupit na GOG. Jenže v EA si asi řekli, že potřebují stojaté vody herního průmyslu trochu rozčeřit a tak nám zavřeli studio Visceral. To znáte minimálně díky Dead Space a většina z nás byla zvědavá na jejich novou hru. Příběhovou, singleplayerovou a lineární akci ze světa Star Wars. S tou se teď už bohužel nepočítá a místo ní dostaneme něco hodně jiného. Zpráva je to sice smutná, ale stejně se toho ve hrách děje pořád tolik, že nevíme kam dřív skočit. Vy si zatím skočte níže na články a videa:

V Uzbekistánu zakázali přes 30 her, mezi nimi i Sims nebo Mafii

Cenzurování nebo dokonce kompletní zákazy některých počítačových her nejsou ve světě žádnou raritou – jen se zeptejte třeba Němců nebo Australanů. Ovšem to, s čím včera přišla vláda Uzbekistánu, patří do úplně jiné kategorie. Vydala seznam 34 her, které budou od nynějška zakázané, a konkrétní objekty úřednické nelibosti vás možná docela překvapí. Jsou totiž… inu, absolutně namátkové.

Dead Space se vrátí, až v EA vymyslí koncept hry pro novou generaci

Spekulace o zaříznutí série Dead Space kvůli nenaplněným očekáváním EA ohledně prodejů třetího dílu zůstaly pouze spekulacemi. Stejně jako zvěsti o nejisté budoucnosti vývojářů z Visceral, kteří se nám nedávno představili jako tvůrci Battlefield Hardline a doposud neoznámené Star Wars hry. Faktem ale zůstává, že EA ústy Franka Gibeaua už v roce 2012 ventilovala podmínku, podle níž od Dead Space her potřebuje prodeje okolo pěti milionů kusů, aby se jejich produkce vyplatila. Třetímu dílu se ale uvedenou metu překonat nepodařilo (odhadované prodeje 1,75 milionů kusů). Co to znamená pro budoucnost série? Je efektivně mrtvá, spinká snad na věčnosti nebo si jen z příkazu nadřízených orgánů EA vzala dlouhou dovolenou a vyjela si třeba na cestu kolem světa? Víceprezident EA Studios Patrick Söderlund má na otázky odpověď, ale ne příliš přesvědčivou.

Nedokončená 3rd person Call of Duty připomínala Dead Space z vietnamské války

Informace z titulku není překvapivá vzhledem k tomu, že hru připravoval jeden z tvůrců Dead Space jménem Glen Schofield společně se svými bratry emigranty z Visceral Games. Schofield založil studio Sledgehammer, které nyní pracuje na Call of Duty: Advanced Warfare. I CoD negativní jedinci však mohou nad jeho popisem nikdy nedokončené vietnamské střílečky z pohledu třetí osoby zaplakat. Zní totiž jako oživení přesně toho typu, který by značka Call of Duty potřebovala jako prase drbání.

Bleskovky

  • 16. 2. 2018 - EA Origin dočasně nabízí zdarma ke stažení PC verzi hry Dead Space.

  • 27. 10. 2017 - Zach Wilson (Level Designer ze zaniklého Visceral Games) prozradil, jak těžký je vývoj hororových her - nákladný Dead Space lidé milují, ale protože je příliš děsivý, nekoupí ho.

  • 24. 3. 2016 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v dubnu 2016 zdarma The Wolf Among Us (XOne), Sunset Overdrive (XOne), Dead Space (X360, XOne) a Saints Row IV (X360, XOne).

  • 7. 1. 2015 - Visceral Games (Dead Space) si zaregistrovalo v ratingovém systému doposud neodhalený multiplatformní titul "Omaha".

Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
13. října 2008
Recenze