Dead Rising 2

Dead Rising 2

Články

Z Xbox Game Passu mizí víc her, než jich tam přibývá

Obsah předplatného Xbox Game Pass je zhruba stejně stabilní jako ten na Netflixu. Spousta her měsíc co měsíc přibývá, ale také jich dokonce ještě větší počet ubývá. Těžko říct, jestli už je opravdu nikdo nehraje, nebo vás jen Microsoft chce přimět k jejich trvalé koupi. Tak či tak, v Game Passu už prostě nebudou.

Capcom zavřel studio Capcom Vancouver, tvůrce série Dead Rising

Náznaků bylo několik, finální rozsudek padl přes noc. Japonské vydavatelství Capcom se rozhodlo zavřít svou pobočku ve Vancouveru a ukončit všechny tam vznikající projekty. Důvodů bude asi víc, ale hlavní verdikt zní: „…[Capcom] se bude soustředit na vývoj hlavních titulů v Japonsku.“

Dead Rising 2 a třetí Civilizace se konečně přesouvají na Steamworks

Konec serverů GameSpy zamezil hraní multiplayeru velkého množství her a postupné vypínání služby GFWL mělo za následek znehodnocení řady uložených pozic, trofejí a dalšího odemčeného obsahu pro velkou spoustu hráčů napříč mnoha tituly. Některé hry postupem času upadly v zapomnění, jiné však nikoli a vydavatelé se k nim vrací, aby jejich přesunem na Steam prodloužili jejich životnost. V tomto případě jde o Civilization III: Complete, Dead Rising 2 a Dead Rising 2: Off the Record

Resident Evil 5 a Dead Rising 2 (Off the Record) se brzy přestěhují z GFWL na Steam

Služba Games for Windows Live je sice efektivně mrtvá a nové tituly nebo DLC už si přes ni dávno nekoupíte, ale navzdory vzrušené šuškandě o vypnutí serverů multiplayer ve vybraných hrách stále funguje. Jde však jen o dočasný stav a firmy, jejichž hry GWFL využívají, se snaží najít různá náhradní řešení. V tom lepším případě. V horším jen oznámí, že s definitivním koncem GFWL končí i multiplayer v jejich hrách. Capcom ale patří do skupiny firem, které se snaží problém řešit, a v případě titulů Resident Evil 5 a Dead Rising 2 a Dead Rising 2: Off the Record už se to Japoncům skoro povedlo. Obě dvě hry se totiž v horizontu několika měsíců přestěhují na Steam.

Dead Rising 2 epilog s Frankem Westem vyjde v prosinci

Po standalone prologu Case Zero, který předcházel vydání zombie akce Dead Rising 2 (recenze), uzavře Capcom historii této povedené hry epilogem Case West, který vyjde letos v prosinci – opět pouze pro Xbox 360, opět pouze v digitální podobě a opět jako standalone titul, který k hraní nevyžaduje DR2.

Dead Rising 3 přijde i s bonusovým obsahem

Capcom i přes počáteční obavy uspěl se svým pokračováním Dead Rising (recenze) neboli zábavného zombie masakru na sto způsobů, a nyní se chystá na Dead Rising 3.

Bleskovky

  • 2. 8. 2018 - Službu Xbox Game Pass v srpnu obohatily hry Hitman Season 1, Ruiner, Ryse: Son of Rome, Dead Rising 2, Dandara, The Escapists: The Walking Dead a Kinect Rush: A Disney Pixar Adventure.

  • 25. 7. 2016 - Xbox One verze remasterované verze hry Dead Rising vyjde 13. září.

  • 20. 7. 2016 - Dead Rising vyjde na PS4, Xbox One a PC, Dead Rising 2 na PS4 a Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
6. října 2010
Recenze