Company of Heroes
Věková dostupnost

Company of Heroes

Články

16 nejzajímavějších chystaných deskovek podle videoher

Stolních her podle videoher každým rokem přibývá. Zatímco před rokem 2010 jsme byli rádi za jednu takovou hru za rok, na konci letošního roku nám na ně nebudou stačit prsty na rukou. A podíváme-li se do budoucnosti, je to ještě lepší. Ze zástupu oznámených deskovek s licencí jsme vybrali 16 kousků, které by podle nás neměly uniknout vaší pozornosti.

Deskovka Company of Heroes rekonstruuje druhou světovou válku

Na tenhle kousek jsem čekal opravdu dlouho: výborná realtimová strategie Company of Heroes má konečně na obzoru slušně vypadající deskovku. Jak je dneska zvykem, finance hledá (velice úspěšně) na Kickstarteru a do vašich rukou by se měla dostat zhruba za rok. Cena sice není nejnižší, ale pokud máte rádi předlohu nebo druhou světovou válku obecně, mohl by vám její obsah pěkně rozproudit krev.

Vzpomínáme: uběhlo 12 let od vydání Company of Heroes

Malá jednotka pěchoty pokradmu postupuje tichým polem a zastavuje se u nízké zídky. Pomalu postupuje po její délce, když vtom se z mlhy války vynoří německý Panzer. Ještě než vojáci začnou samovolně ustupovat a krýt se, ozve se éterem "Oh, shi-", přerušené výstřelem děla a explozí projektilu, která jednotce ubere onoho vulgárního panáka. Právě tahle scéna, náhodně vzniklá ve fortelném herním enginu, se mi nejvíc zaryla do paměti jako ilustrace real-time strategie Company of Heroes od Relicu, která vyšla tento den před 12 lety, tedy 13. září 2006.

Díky modu pro Company of Heroes si brzy vyzkoušíte RTS ze světa Star Wars

Star Wars jsou momentálně největší senzací nejen na poli her, kde na sebe velkou pozornost (hlavně tedy tu nechtěnou) strhává kontroverzní Star Wars Battlefront II, ale také na filmovém plátně, kde to roztáčí osmá epizoda. Pokud jste na filmu nebyli, pozor na spoilery, které číhají na každém kroku. Radši se jen mrkněte na video z připravovaného modu pro Company of Heroes, který oživí konflikt ságy Hvězdných válek.

DLC

Company of Heroes: Opposing Fronts
8/10
Company of Heroes: Opposing Fronts
Strategie
PC
25. září 2007
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
13. září 2006
Recenze