Commandos Strike Force
Věková dostupnost

Commandos Strike Force

Články

Vydavatelský gigant Kalypso koupil tvůrce Commandos. Má velké plány s novými i existujícími hrami

Hezky se nám sešly dvě obdobné klasiky. Včera jsme se dozvěděli o novém updatu pro realtime taktickou westernovku Desperados, dnes je na řadě její předloha Commandos. Ta se nově ocitá pod hlavičkou mediálního molocha Kalypso, který má určité plány s již existujícími tituly od Pyro Studios, ale zároveň chce dále rozvíjet zavedené značky.

Kam zmizely hry ve stylu Commandos?

Nezávislých experimentů i nostalgických výletů do minulosti je dnes přehršel. Je proto zajímavé vypíchnout, na které žánry se v tomto přetlaku paradoxně nedostává. Jedním z těch, které zůstávají zcela mimo aktuální boom, jsou i hry postavené na mustru Commandos od studia Pyro. Co se vlastně stalo s tímto tolik populárním žánrem, a můžeme se někdy dočkat jeho renesance?

Naděje na nové Commandos od Pyro tu pořád je

Víte jak to bývá, když se s vývojářským studiem něco stane. Herní značky skončí často u různých vydavatelů, jiných studií a někdy drží práva ke hře lidé, kteří s hrami ani mnoho společného nemají. Podobného osudu jsem se bál u Pyro Studios. Ti měli na svědomí sérii Commandos, jejíž druhý díl je pro mě osobně jednou z nejlepších her vůbec. V roce 2009 udělali pro Segu hru Planet 51, podle stejnojmenného animovaného filmu a od té doby jako by se po nich slehla zem. Žádná hra, žádné oznámení, pořád stejný, neaktualizovaný web. Skončili snad Pyro Studios?

Commandos Strike Force - návod 3.díl

V závěrečném dílu s 10.-14. misí vysvobodíme členy komanda z dobře střeženého podzemí, Němcům přímo pod nosem sebereme záhadný artefakt a pak se přesuneme do rozbombardovaného ruského města.

Commandos Strike Force - návod 2.díl

V řešení páté až deváté mise si rozebereme infiltraci francouzského města Petaux a přesuneme se do sněhem zavátého Norska, kde na tři neohrožené členy Commandos čeká vyčištění doků nebo bránění mostu.

Commandos Strike Force - návod 1.díl

Probereme schopnosti postav, fungování radaru, bodové ohodnocení a především za pomoci popsaných mapek splníme úvodní čtyři mise v týlu nepřítele, kterého přelstíme ukradenou uniformou či záchranou Spojenců.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
62/100
Datum recenze:
22. března 2006
Recenze