zavřít

Naděje na nové Commandos od Pyro tu pořád je

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Víte jak to bývá, když se s vývojářským studiem něco stane. Herní značky skončí často u různých vydavatelů, jiných studií a někdy drží práva ke hře lidé, kteří s hrami ani mnoho společného nemají. Podobného osudu jsem se bál u Pyro Studios. Ti měli na svědomí sérii Commandos, jejíž druhý díl je pro mě osobně jednou z nejlepších her vůbec. V roce 2009 udělali pro Segu hru Planet 51, podle stejnojmenného animovaného filmu a od té doby jako by se po nich slehla zem. Žádná hra, žádné oznámení, pořád stejný, neaktualizovaný web. Skončili snad Pyro Studios?

Ano i ne. Někteří původní tvůrci Commandos už v Pyro nejsou a ve firmě Arvirago Entertainment pracují na mobilní hře The Lord of Creatures. Ať se na takovouhle situaci podíváte jakkoliv pozitivně, tak pro Commandos to nevypadá dobře. Pak se totiž nabízí otázka, jestli jsou to vůbec ještě Pyro Studios, kteří mají práva na značku Commandos a jestli by mohli novou hru udělat oni, kdyby chtěli. Commandos tehdy vydával Eidos, který se pak sloučil se Square Enixem, takže značka mohla být klidně v rukou japonského vydavatele.

Po nemálo emailech na všechny možné i nemožné strany a několika týdnech urgování a milostivého čekání jsem se dobral alespoň k něčemu. Od prvního emailu, který jsem do Pyro Studios poslal před skoro třemi měsíci, se totiž stala poměrně zásadní věc. Firma Pyro Studios S.L. zanikla a z jejího popela vzešla Pyro Mobile. Tušíte správně že vývojem tříáčkových velkorozpočtových hardcore her pro konzole a PC se Pyro Mobile zabývat nebudou.

Než jsem z Pyro Mobile dostal odpověď, dozvěděl jsem se, že značku Commandos nemá ani Eidos, ani Square Enix a nemá ji ani Digital Game Factory, která má práva na digitální distribuci Commandos. Po několika dnech se mi z Pyro Mobile konečně ozvali a místo klasického “no comment” jsem dostal konkrétní odpověď: “Ahoj Adame, díky za email. Jsme rádi, že se ti líbí série Commandos. Můžeme ti potvrdit, že práva na hru má Pyro Studios. Bohužel ti taky musíme říct, že teď nemáme v plánu vývoj žádné Commandos hry a to ani pro PC, ani pro mobily. V každém případě tě o nových hrách budeme informovat na našem webu.”

Na jednu stranu jsem rád, že značka nepadla do nesprávných rukou, které by z ní udělaly třeba druhé Call of Duty. Na druhou stranu se takhle nemusíme nové Commandos hry dočkat ještě hodně dlouho. Pomalé taktické 2D hry nejsou zrovna mainstreamovým hitem a tak kdo ví, jestli se na něco takového podaří studiu sehnat peníze od vydavatele. Nabízel by se Kickstarter, jenže Pyro jsou ze Španělska a na Kickstarter můžete jen pokud máte firmu v Americe nebo Anglii.

Naděje na novou Commandos hru tu stále jsou. Značka je pořád u Pyro, i když tam už nejsou někteří její původní vývojáři. Za nové 2D Commandos bych dal cokoliv a nepohrdl bych ani pokračováním povedené strategie Praetorians. Zaměření Pyro Mobile je teď ale očividně jinde a tak nezbývá než doufat, že buď na Commandos najdou vydavatele, nebo že na mobilních hrách vydělají tolik peněz, že pro ně nebude zafinancování nové hry problém. A co na to všechno původní vývojáři z Arvirago? O tom zase někdy příště...

Tagy: akční taktická válečná izometrické 2D 2. světová

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.