Commandos 3: Destination Berlin
Věková dostupnost

Commandos 3: Destination Berlin

Články

Jak jsme vyvíjeli Commandos 3 – a jak nás zastavila až politická korektnost

Za každý splněný sen jich Osud, ten šklebící se podvraťák, minimálně deset vyhodí do přeplněné, páchnoucí popelnice, a dnešní článek je toho dalším důkazem. Je to připomínka bezelstné dětské naděje, která nikdy nepřežije kontakt s dospělostí. Dospělostí nesoucí tvář staré paní družinářky, zarputilé antifašistky. Někdy si říkám, že by bylo lepší, kdyby toho Adolfa měla ráda.

Vydavatelský gigant Kalypso koupil tvůrce Commandos. Má velké plány s novými i existujícími hrami

Hezky se nám sešly dvě obdobné klasiky. Včera jsme se dozvěděli o novém updatu pro realtime taktickou westernovku Desperados, dnes je na řadě její předloha Commandos. Ta se nově ocitá pod hlavičkou mediálního molocha Kalypso, který má určité plány s již existujícími tituly od Pyro Studios, ale zároveň chce dále rozvíjet zavedené značky.

Kam zmizely hry ve stylu Commandos?

Nezávislých experimentů i nostalgických výletů do minulosti je dnes přehršel. Je proto zajímavé vypíchnout, na které žánry se v tomto přetlaku paradoxně nedostává. Jedním z těch, které zůstávají zcela mimo aktuální boom, jsou i hry postavené na mustru Commandos od studia Pyro. Co se vlastně stalo s tímto tolik populárním žánrem, a můžeme se někdy dočkat jeho renesance?

Naděje na nové Commandos od Pyro tu pořád je

Víte jak to bývá, když se s vývojářským studiem něco stane. Herní značky skončí často u různých vydavatelů, jiných studií a někdy drží práva ke hře lidé, kteří s hrami ani mnoho společného nemají. Podobného osudu jsem se bál u Pyro Studios. Ti měli na svědomí sérii Commandos, jejíž druhý díl je pro mě osobně jednou z nejlepších her vůbec. V roce 2009 udělali pro Segu hru Planet 51, podle stejnojmenného animovaného filmu a od té doby jako by se po nich slehla zem. Žádná hra, žádné oznámení, pořád stejný, neaktualizovaný web. Skončili snad Pyro Studios?

Commandos 3 - návod 2.část

Současně s podrobným řešením dalších dvou misí (Likvidace zrádce ze Stalingradské kampaně a Železniční stanice ze Střední Evropy) jsme zde také stručně zhodnotili kvalitu českého překladu hry.

Commandos 3 - návod 1.část

Commandos 3 jsou hned od začátku velmi obtížnou hrou, ale s pomocí našeho podrobného návodu by je měl zvládnout každý. Začínáme s řešením tutorialů a dvěma zimními misemi ze stalingradské kampaně.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Datum recenze:
20. října 2003
Recenze