Civilization VI: Gathering Storm

Civilization VI: Gathering Storm

Články

GamesPlay – hrajeme Civilization VI: Gathering Storm

Tak jako každá Civka, i šestý díl se postupně rozrůstá díky velkým rozšířením přinášejícím nové národy i mechaniky. Nejinak tomu je v případě Gathering Storm, kde se ke slovu dostává především globální oteplování schopné kompletně zatopit pobřežní oblasti a udělat ze světa jeden velký hurikán. Je to docela švanda.

Sestavu národů v Civilization VI: Gathering Storm doplňuje překrásný Turek a vodní královna

Čas na poslední várku novinek o datadisku Civilization VI: Gathering Storm předtím, než se s vámi podělím o recenzi. Dnes je na programu narcistický chlápek, co si nechával říkat „Nádherný“, stěhovavá královna, jejíž jméno nebezpečně připomíná erotickou pomůcku, a nakonec váhavá paní, co se nemůže rozhodnout, zda chce vládnout Francii, nebo Anglii.

Valentýn přinese do Civilization VI globální oteplování, základní hru si vyzkoušejte zdarma

Ať už Valentýna slavíte, nebo ne, jedno je jisté. V ten den, tedy tento čtvrtek, vychází masivní rozšíření Gathering Storm pro šestou Civilizaci. Do už tak dost komplexní 4X strategie přinese globální oteplování, nové národy a spoustu dalších vylepšení. Studio Firaxis Games myslí i na Civilizací nepolíbené hráče, kteří mohou vyzkoušet základní hru a pořídit si ji ve slevě.

Civilization VI odhaluje, jak v novém datadisku funguje globální oteplování

Minulý velký datadisk k vynikající strategii Civilization VI jménem Rise and Fall mě neoslnil. Tvůrci se v něm pokusili simulovat střídavé éry temna a úspěchu, kterými si postupně prošel každý národ v historii, ale jak se dozvíte v mé recenzi, dohromady to celé zas tak moc dobře nefungovalo. Ovšem nový datadisk Gathering Storm, který si bere na paškál klimatické změny a přírodní katastrofy, mě i přes jednou spálené prsty zase láká.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
22. března 2019
Recenze