Sestavu národů v Civilization VI: Gathering Storm doplňuje překrásný Turek a vodní královna
zdroj: tisková zpráva

Sestavu národů v Civilization VI: Gathering Storm doplňuje překrásný Turek a vodní královna

19. 2. 2019 15:30 | Téma | autor: Václav Pecháček |

Čas na poslední várku novinek o datadisku Civilization VI: Gathering Storm předtím, než se s vámi podělím o recenzi. Dnes je na programu narcistický chlápek, co si nechával říkat „Nádherný“, stěhovavá královna, jejíž jméno nebezpečně připomíná erotickou pomůcku, a nakonec váhavá paní, co se nemůže rozhodnout, zda chce vládnout Francii, nebo Anglii.

Začneme trošku nešťastně pojmenovanou královnou Dido (no dobře, česky je to správně Didó), která panuje Féničanům a kterou jsem si zvolil pro svůj první průchod novým rozšířením. Moje dojmy? Tohle bude hodně zajímavá, rozpínavá civilizace. Její specialitou je bleskurychlá kolonizace přímořských oblastí.

Fénická sídla neztrácejí loajalitu, pokud se nacházejí u moře a na stejném kontinentu jako hlavní město. A když se chcete přesunout na jiný kontinent? Prostě využijte speciální schopnosti Didó a změňte svoje hlavní město, tak jako se fénická elita přesunula z Týru do Kartága.

zdroj: Archiv

„Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je na světě nejkrásnější,“ zeptal by se Sulejman I. Nádherný, kdyby nějaké kouzelné zrcadlo měl, a to by mu bývalo bylo odpovědělo: „Ty, můj pane! Tvému vznešenému kníru a čepici připomínající tu největší cibuli na světě se nikdo nevyrovná!“

Sulejman ovšem není jen módní ikona, ale taky vychytralý vojevůdce. Jeho Osmani jsou schopní velmi rychle dobývat cizí města a přeměňovat jejich populaci v elitní jednotky janičářů. A jako bonus umí efektivně stavět děla a další obléhací zařízení. Na Sulejmana se sice hezky kouká, ale špatně se s ním sousedí.

zdroj: Archiv

No a nakonec jeden úplný unikát. V sérii Civilizace se ještě nestalo, aby jeden lídr mohl vládnout dvěma národům zároveň, a právě to dokáže královna Eleonora Akvitánská. Můžete ji posadit buď na trůn Anglie, nebo jejího arcirivala Francie. Její unikátní schopnost se bude hodit oběma státům.

Eleonora totiž umí vyvíjet tlak na sousedící města, kdykoliv získá nějaké velké umělecké dílo. Sousedé pak ztrácejí loajalitu, takže když jim ukážete dost pěkných soch a obrazů, vymaní se zpod nadvlády původní civilizace a přidají se k vám. Dokonce přeskočí běžné neutrální období.

zdroj: Archiv

To by bylo pro dnešek všechno. Zatím mi držte palce, ať spolu s Didó všechny svoje nepřátele utopím ve vlnách – v mojí hře, zdá se, naštěstí nejsou Římané, takže se nemusím bát punských válek. A protože jsem zatím nenarazil ani na Sulejmana, budu navíc tím nejkrásnějším dobyvatelem v okolí.

Nejnovější články