Call of Duty: Black Ops 4
Věková dostupnost

Call of Duty: Black Ops 4

Články

Nový rekord prodejů na konzoli. Animal Crossing předběhl Call of Duty

Pandemie koronaviru sice zpomaluje a znesnadňuje produkci videoher, ale co se prodejů týče, herní průmysl zažívá hezké časy: uplynulý březen byl pro hry tím nejvýdělečnějším od roku 2008. Obzvláště se dařilo Animal Crossing: New Horizons, který podle analytiků dokonce nastavil rekord mezi konzolovými hrami v počtu prodaných digitálních kusů za měsíc. Na exkluzivitu pro Switch dobré, že?

Herní průmysl vloni vydělal 2,7 bilionu korun

Pokud máte rádi statistiky a zajímá vás, jaké peníze se točí v herním odvětví, pak je tento článek určený právě vám. Statistická společnost SuperData spadající pod monitorovací společnost Nielsen vypracovala přehled příjmů nejvýdělečnějších digitálních her za rok 2019. Data pocházejí z největších firem jako Activision Blizzard, Ubisoft, Tencent, Wargaming, Google, PayPal, nebo třeba Visa.

Další zdroj tvrdí, že příští rok vyjde Call of Duty: Black Ops 5 zasazené do studené války

Do vydání letošního rebootovaného Call of Duty: Modern Warfare zbývají ještě celé dva měsíce, ale letos se už podruhé pozornost mnohých upíná k dalšímu dílu, který vyjde příští rok. Kotaku v květnu informovalo o možném narušení kolečka tří studií Treyarch-Infinity Ward-Sledgehammer, a tedy i her z podsérií, což nyní podporuje další zdroj.

Nový investigativní článek Kotaku odhaluje příšerné podmínky testerů Call of Duty

Velké vývojářské firmy se už musí střežit okamžiku, kdy na ně svou pozornost upře Jason Schreier. Tento investigativní novinář a jeho tým z Kotaku si vytvořili pro vydavatele asi nepříjemný, pro nás hráče fascinující zvyk odhalovat nejrůznější selhání a kontroverzní praktiky v herním průmyslu. Posledně to schytalo BioWare a Anthem, včera přišla řada na Treyarch a Call of Duty: Black Ops 4.

Spekulace: Dojde k narušení tříletého cyklu Call of Duty? Příští rok by mohl vyjít další Black Ops

K oznámení letošního Call of Duty by mělo dojít do konce června. Studiem stojícím za nadcházejícím dílem (další Modern Warfare?) je Infinity Ward, zatímco loňské Black Ops 4 pochází od Treyarchu a předloňské WWII od Sledgehammeru. Activision tato tři studia a jejich tvorbu pravidelně střídá už do dob Black Ops 2 (2012), ale příští rok údajně dojde ke změně.

Bleskovky

  • 3. 7. 2019 - Z módu Blackout pro Call of Duty: Black Ops 4 zmizela kooperace se split screenem, Treyarch ji ale během měsíce zase vrátí.

  • 27. 6. 2019 - Treyarchu se nelíbí rozhodnutí Activisionu umístit do Call of Duty: Black Ops 4 loot boxy a další způsoby monetizace.

  • 14. 3. 2019 - Activision plánuje s Call of Duty ve velkém rozjet esport, licence pro jeden tým ale vyjde na 25 milionů dolarů.

  • 21. 2. 2019 - Call of Duty: Black Ops 4 dostalo lootboxy. Padají z nich duplikáty i zbraně s lepšími statistikami, které nemůžete získat jiným způsobem.

  • 16. 1. 2019 - Tento si týden si můžete zdarma vyzkoušet mód Blackout pro Call of Duty: Black Ops 4.

  • 12. 12. 2018 - V Operation Absolute Zero pro Call of Duty: Black Ops 4 uslyšíte Helenu Bonham Carter a Charlese Dance.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
22. října 2018
Recenze