Blood Omen: Legacy of Kain

Blood Omen: Legacy of Kain

Články

Retro GamesPlay – hrajeme upírskou Blood Omen: Legacy of Kain

Legacy of Kain, akční adventuru z prvního PlayStationu, dodnes považuje nezanedbatelná část hráčů za nejlepší hru o upírech všech dob. S podobnými soudy jsme v redakci opatrní, zvlášť když seznam čítá takové Vampire: The Masquerade – Bloodlines, ale i tak jde o klenot, který přinejmenším započal jednu velice zajímavou sérii.

Šance na vznik nové Legacy of Kain hry je podle vývojářů 50:50

Crystal Dynamics známe poslední roky hlavně díky sérii Tomb Raider her (viz recenze Rise of the Tomb Raider), ale na kontě mají celou řadu dalších her včetně pradávného Gexe nebo upířiny Legacy of Kain: Soul Reaver. Díky dvojce, (Blood Omen - snad, trošku) a Defiance se série zaryla do srdcí hráčů, kteří od té doby touží po dalším dílu. Šance na jeho vznik překvapivě nejsou mizivé, ale jsou podle tvůrců nanejvýš fifty fifty.

Podpora PSX her pro PS Vita přijde s fw 1.8, co si zahrajete?

Asi to hodně záleží na úhlu pohledu a míře vaší osobní přilnavosti ke značce Sony, ale vedle trailerů z The Last of Us a Beyond byla pro mě vrcholem tiskovky Sony na letošní E3 letmá informace o chystané podpoře PSX her pro handheld PS Vita. Sony ale až doposud na původní informaci z tiskovky nenavázala, což logicky u majitelů Vity nevzbuzovalo nijak zvlášť velkou radost. A přestože přesné datum, kdy budou klasické PSX tituly na Vitě k mání pořád neznáme, informace o tom, že se podpory této funkce dočkáme během léta skrze firmware 1.8, už přeci jen nějakou tu chmuru zažene.

Další retro záchvat - Legacy of Kain: Soul Reaver vyšel na GoGu

Malá hádanka: co má série Legacy of Kain společného se sérií Uncharted? A pozor, není to žádný chyták, ale informace, kterou byste podle mého měli vědět, jestli se tedy považujete za fanoušky her. Správná odpověď samozřejmě zní: Amy Hennig. Tahle nenápadná žena, která není obklopena aureolou obdivu jako Ken Levine nebo Peter Molyneux (ale zasloužila by si to), držela prst na životě obou jmenovaných herních sérií, které jsou známé a oblíbené nejenom pro svou hratelnost, ale zejména pro své příběhy. Jsou zamotané, napínavé a nechybí jim parádní dialogy.