Blade Runner
Věková dostupnost

Blade Runner

Články

Kyberpunku není nikdy dost. Adventura Blade Runner se vrátí v remasteru

Herní Blade Runner z roku 1997 donedávna nebyl k dostání ani v digitálních obchodech. Má se totiž za to, že je jeho původní kód po stěhování studia nenávratně ztracený. Naštěstí existují moderní přístupy jako reverzní inženýrství, díky čemuž se detektiv Ray McCoy letos konečně mohl vydat lovit rebelující replikanty na GOG. Teď se navíc dočká remasteru od Nightdive Studios a podívá se i na konzole. S informací přišel server Hollywood Reporter.

Hry podle filmů: Dlouhá cesta ke kvalitě

Laciné pokusy vydojit ještě pár dolarů z populárního hitu kin, ale i pecky, o kterých se mluví se stejným obdivem jako o jejich filmových předobrazech. Hry podle filmů si prošly dost dlouhou a dost bolestivou cestu. Teď to ale vypadá, že se dostaly do cíle a nikdy nebyly v lepší formě. Možná i proto, že už vlastně podle filmů moc nejsou...

Adventura Blade Runner vychází poprvé v historii digitálně

Už sice nemáme listopad, takže se případ detektiva Ricka Deckarda kdesi v Los Angeles zřejmě odehrál v tichosti a bez povšimnutí, zprávy kolem kyberpunkové kultovky ale ještě nekončí. Klasická adventura Blade Runner od Westwood Studios se totiž poprvé od vydání objevila na pultu digitálního obchodu a za těch 22 let musela překonat nejednu překážku.

Retro GamesPlay – hrajeme adventuru Blade Runner

Kina už vzal šturmem snímek Blade Runner 2049 a tak přišel čas, abychom si trochu zavzpomínali na herní výlet do tohoto fascinujícího futuristického světa. Blade Runner z roku 1997 ukázal, jak nápaditá může být hra, která vychází z filmu. V téhle ryzí adventuře totiž nehrajete za Deckarda, ale relativního nováčka mezi blade runnery Raye McCoye. Hra má tak vlastní příběh a nekopíruje ten filmový, byť zde najdete pár podobných motivů.

E3 videoblog #1: Tam kde bydlí Blade Runner

Pavel, Aleš a Miloš dorazili po mnoha peripetiích do Los Angeles, kde už zítra začne herní výstava E3. Z jejich blogů už víte, že se jim přihodilo hned několik vyloženě nestandardních událostí včetně zapomenuté peněženky, ztracených kufrů a  ...vlastně bude lepší, když vám to v krátkosti řeknou sami v následujícím video blogu.

REMAKE

Blade Runner: Enhanced Edition
Blade Runner: Enhanced Edition
Adventura
PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X
2022 - Blíže neurčeno