zdroj: Nightdive Studios

Podívejte se na přeleštěnou verzi intra z Blade Runner: Enhanced Edition

8. 9. 2020 12:50 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Vylepšená verze adventury Blade Runner z konce devadesátých let bude remasterem, nikoliv remakem, což Nightdive Studios zdůraznili už při jejím oznámení. I proto úvodní filmeček vypadá v podstatě velmi podobně, jako vypadal před více než dvaceti lety. Na rozdíl od tehdejší verze ale poběží v 60 FPS a o jeho lehké vyhlazení se postaral algoritmus s pomocí strojového učení.

Jak uvedl šéf Nightdive Studios Stephen Kick, tým používá engine KEX k vylepšování grafiky, ale snaží se zachovat původní vizi Westwoodu a až na výjimky také hratelnost originálu. Blade Runner se ve své Enhanced Edition mimo grafických vylepšení jako podpory širokoúhlých rozlišení, hezčích animací či modelů postav dočká také moderního komfortu v podobě přizpůsobitelného ovládání.

zdroj: Archiv

Verze z roku 1997 se na digitální obchody dostala teprve nedávno, její zdrojový kód se totiž ztratil při stěhování původního studia Westwood z Las Vegas do Los Angeles, což bylo nejzásadnější překážkou právě i pro remaster. Díky úsilí fanoušků, pokročilým restaurátorským možnostem a reverznímu inženýrství se ale loni konečně objevila na GOGu. Remaster studio Nightdive oznámilo letos v březnu.

V předělané verzi by se hráči měli dostat také k jazykovým mutacím mimo angličtiny a snad i k titulkům, které původní Blade Runner nepodporoval. I navzdory tomu se ho na sklonku devadesátých let prodalo přes milion kopií, což byl na tehdejší poměry obří úspěch. Přesto se adventura s lovcem replikantů Rayem McCoyem nedočkala pokračování – náklady na vývoj jedničky byly i v porovnání s prodeji vysoké a případná dvojka měla být ještě dražší.

Remaster Blade Runner: Enhanced Edition má vyjít na PC, PlayStation 4, Xbox One a Switch ještě v letošním roce.

Nejnovější články