Adventura Blade Runner: Enhanced Edition vychází už zítra
zdroj: Nightdive Studios

Adventura Blade Runner: Enhanced Edition vychází už zítra

22. 6. 2022 12:20 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

O remasteru kyberpunkové adventury Blade Runner studia Westwood z roku 1997 po předloňském oznámení dlouho nebylo slyšet, jen aby se Nightdive Studios z hlubin tajemna vynořili s překvapivým oznámením, že Enhanced Edition vychází už zítra, 23. června.

Na PC, PS4, Xboxu One a Switchi se za pouhých deset dolarů můžete těšit na zkrášlené filmečky, vyšší rozlišení a framerate či na další moderní vymoženosti jako titulky, podporu gamepadu, lepší ovládání a uživatelské rozhraní či na anti-aliasing. Vedle toho vylepšení doznají také animace nebo modely postav.

Pokud jste příznivci fyzických edic, Limited Run Games si pro Blade Runner: Enhanced Edition přichystali balení pro PlayStation 4 a Switch, které je na jejich webu dostupné za 25 dolarů (plus poštovné).

3D adventura Blade Runner vznikla ve Westwood Studios na motivy stejnojmenného filmu Ridleyho Scotta z roku 1982. Děj hry se odehrává ve stejném čase, přičemž stejně jako Rick Deckard, i její hlavní hrdina Ray McCoy musí vypátrat a zneškodnit skupinu replikantů rebelujících proti svému naprogramování. Příběh je nelineární a na základě vašich rozhodnutí postupně dospěje k jednomu z třinácti odlišných konců.

Ve hře máte možnost potkat některé postavy z filmu i s odpovídajícími dabéry (včetně Sean Young v roli Rachael), na jejím soundtracku se podílel nedávno zesnulý skladatel Vangelis.

zdroj: Nightdive Studios

Dlouho se předpokládalo, že remaster nemůže vůbec vzniknout, původní zdrojový kód hry se totiž při stěhování studia Westwood ztratil. Nightdive Studios se ho ale nakonec podařilo získat díky reverznímu inženýrství.

Remaster Blade Runner: Enhanced Edition není jediným titulem, který se na videoherním poli v souvislosti s tímhle kyberpunkovým světem chystá. Švýcarské studio 110 Industries nedávno oznámilo, že se mu povedlo získat licenci a chystá na motivy Blade Runnera zbrusu novou hru, jejíž vydání je plánováno na rok 2025.

Nejnovější články