Beat Cop

Beat Cop

Články

Best of 2017: nejlepší adventura / logická hra

Myšlení provokující námět, skvěle napsané dialogy, výrazné postavy, zajímavá estetika, zábavné hádanky, neočekávané využití herních mechanismů. Aspektů, které jsou pro adventury a logické hry podstatné, je samozřejmě mnohem více, ale výše uvedené stojí pro nás na prvních místech. A právě na jejich základě jsme vybírali nejlepší hry v této kategorii, které vyšly v roce 2017. Nepřekvapivě bylo na výběr z obrovského množství titulů. Nakonec jsme skončili s touto pěticí parádních her, které nám zůstanou v paměti a na discích či mobilních telefonech pěkně dlouho.

Hurá na pochůzku: vychází policejní adventura Beat Cop

Poslední čestný polda vyrazil do ulic. Právě vyšla adventura Beat Cop, která vás zavede do nebezpečných uliček New Yorku 80. let v kůži pochůzkáře bažícího po koblihách, a ve studiu Pixel Crow si dle dobrého zvyku herních vývojářů připravili launch trailer. Ten ukazuje hlavního hrdinu Jacka Kellyho ještě jako nadějného detektiva při osudovém případu, který zničil jeho kariéru a odsoudil jej k vypisování pokut za parkování.

Pochůzkářská odysea Beat Cop vychází na konci března

„Drogy, prostituce, špatné parkování, italská mafie, domácí násilí, kontrola pneumatik, prohledávání vozů, úplatky, odtah vozů – kdepak, pochůzkář v Brooklynu se během své šichty nenudí,“ napsal Petr ve svých dojmech z hraní policejní adventury Beat Cop. K tomu ještě mohutné kníry a objemné účesy… Osmdesátky byly drsná doba, a teď se vrací v plné parádě. Jak prozrazuje nový trailer jménem „11 faktů o Beat Cop“, do pixelového New Yorku zavítáte už 30. března.

V Beat Cop si vyzkoušíte každodenní práci policisty - pochůzkáře

Nestává se často, aby název hry přesně vystihoval i jeho náplň. Snad proto, že vývojáři své hry běžně nepojmenovávají po konkrétním povolání. Tvůrcům z polského studia Pixel Crow ale vlastně nic jiného nezbývá. Když dělají hru o pochůzkáři, musí se holt jejich hra jmenovat Pochůzkář – anglicky Beat Cop. Vyjít by pro PC měla v posledních měsících tohoto roku a minimálně pre-alfa demoverze naznačila, že taková práce pochůzkáře v jednom ze sousedství zločinem prolezlého Brooklynu, má něco do sebe.

Rapové představení policejní práce v osmdesátkové detektivce Beat Cop

Nejsem jistě sám, kdo ocení kreativní přístup k propagaci hry, když už jsme mu všichni dennodenně vystavení ze všech stran. Mám tím na mysli přístup, který jde dál za ten obvyklý rychlý sled dramaticky sestříhaných záběrů za zvuků dubstepu nebo zbastardizované skladby od nějakého známého interpreta. Příkladem příjemně tvůrčího přístupu, který ale zároveň funguje jako marketing, a bonusově ještě krásně představuje hru, je trailer na policajstkou odyseu Beat Cop od polského studia Pixel Crow. Přesvědčit se můžete sami.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
71/100
Datum recenze:
3. dubna 2017
Recenze