Battleborn

Battleborn

Články

Hrdinská střílečka Battleborn pomalu, ale jistě úplně končí

Živit prázdné servery se Gearboxu zkrátka nevyplácí. Battleborn se před pár lety snažil naskočit na módní vlnu Overwatche a jemu podobných hrdinských akčních her, ale nedařilo se mu ani po přechodu na free-to-play model. Po roce a půl pokusů o resuscitaci ho tedy Randy Pitchford poslal na odpočinek a zastavil příliv nového obsahu – a teď Gearbox oznámil, že za rok vypne servery Battlebornu docela.

Battleborn se po roce a půl odebere k poklidnému dožití bez nového obsahu

Je to smutná zpráva, ale už dlouho jsme jí očekávali. V květnu minulého roku vyšly dvě rámcově podobné hry – Battleborn a Overwatch. Ačkoliv v obsahu byste našli dost odlišností, stylizace a zaměření na týmové střílení je poslalo na jedno kolbiště. Rvali se o jedno velké publikum a jedna musel z kola ven. Volba padla na Battleborn, která utrpěla zdrcující porážku. Nemohla za to jen popularita konkurence, ale i problémy s matchmakingem, špatná kooperativní kampaň a obecně nevýrazná náplň. V listopadu dorazí vůbec poslední update, po němž bude hra přežívat jen "na přístrojích".

Best of 2016: Zklamání roku

Nádherně vypadající trailery, slibně se tvářící koncept, propracovaná marketingová kampaň... Řada her loni vyšponovala očekávání hráčů na maximum, aby je po vydání zklamala. Ne nutně tím, že by šlo o hry vyloženě špatné. Jen zkrátka nedostály předobrazu, který si o nich hráči na základě dostupných informací vytvořili. Stejně jako každý jiný rok, i loni se podobných titulů objevila celá řada, ale následující pětice nás z různých důvodů zklamala ze všeho nejvíc.

Gearbox chystá trial verzi Battleborn - nemá to být free-to-play verze

Střílečka Battleborn bude po Evolve možná další velkou akcí, která se dočká přerodu v jiném platebním modelu. Byť v případě poslední hry od Gearboxu to stejný případ jako s Evolve (viz článek) nebude. Šéf studia Randy Pitchford potvrdil, že vývojáři plánují vydání zatím blíže neupřesněnou trial verzi hry, kdy část z ní bude zadarmo a zbytek, včetně DLC, půjde dokoupit rovnou z herního klienta.

Herní magazín LEVEL nabízí rozhovor s tvůrcem Dooma Johnem Romerem

Na novinových stáncích, čerpacích stanicích, supermarketech, v obchodech JRC a Brloh, ale i v elektronických distribucích Floowie a Alza Media se objevilo nové číslo herního magazínu LEVEL. Na cestu k vám jsme jej vybavili nejen obálkou s motivem Dooma, ale i hromadou různorodých článků o hrách a vším, co s nimi souvisí. Pojďme se tedy na největší lákadla červnového čísla podívat.  !function(f,b,e,v,n,t,s){if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};if(!f._fbq)f._fbq=n; n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0';n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script','https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '234572886741524'); fbq('track', "PageView");

Bleskovky

  • 5. 8. 2016 - Studio Take-Two očekávalo, že o střílečku Battleborn bude větší zájem.

  • 29. 7. 2016 - Společnost SuperData předpovídá přechod střílečky Battleborn na free-to-play model.

  • 12. 7. 2016 - Battleborn nyní současně hraje maximálně 800 hráčů.

  • 6. 6. 2016 - Ze studia Gearbox odešel Aaron Linde (hlavní scénárista Battleborn).

  • 24. 2. 2016 - Gearbox investoval do Battleborn více zdrojů, než do Borderlands a Borderlands 2 dohromady. Vývojáři mimo jiné připravují nový díl Brothers in Arms.

  • 10. 2. 2016 - Na Borderlands 3 bude zřejmě pracovat stejný tým, který nyní vyvíjí Battleborn.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
69/100
Datum recenze:
13. května 2016
Recenze