Hrdinská střílečka Battleborn pomalu, ale jistě úplně končí
zdroj: Archiv

Hrdinská střílečka Battleborn pomalu, ale jistě úplně končí

26. 11. 2019 14:30 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Živit prázdné servery se Gearboxu zkrátka nevyplácí. Battleborn se před pár lety snažil naskočit na módní vlnu Overwatche a jemu podobných hrdinských akčních her, ale nedařilo se mu ani po přechodu na free-to-play model. Po roce a půl pokusů o resuscitaci ho tedy Randy Pitchford poslal na odpočinek a zastavil příliv nového obsahu – a teď Gearbox oznámil, že za rok vypne servery Battlebornu docela.

Battleborn v době psaní tohoto článku na Steamu hrají celí tři lidé na světě. Největší popularitu tahle střílečka s hrdiny zažila hned zkraje své existence, zaznamenala nicméně velmi prudký sešup, kdy se z tisíců současně připojených hráčů staly jednotky. Mizerný matchmaking, slabá kooperace, nedostatek obsahu, který se pro těch pár vytrvalců ani nevyplatilo přidávat… Vlastně je s podivem, že servery ještě běží.

Na blogu zákaznické podpory 2K se dnes objevil příspěvek, který upozorňuje, že si v Battlebornu od 24. února 2020 nadále nebudete moct kupovat prémiovou měnu. Po tomto datu si ji budete moct vydělat už pouze hraním a smíte ji utrácet.

zdroj: Archiv

Všechny ostatní standardní funkce budou fungovat až do ledna 2021, kdy se servery Battlebornu vypnou navždy. To znamená žádný multiplayer, ale taky žádný singleplayer ani pokusy o peer-to-peer zápasy. Snad těm dvaceti hráčům denně nebude moc chybět – nedá se předpokládat, že by o jeho záchranu začaly hromadnými nákupy prémiové měny usilovat zástupy lidí.

Definitivní vypnutí serverů je vždycky smutnou záležitostí. Na druhou stranu, když Battleborn nepřilákal svou hráčskou základnu doteď, už by se mu to patrně nepovedlo nikdy a tenhle komatózní stav neprospívá vlastně nikomu. Na jeho vyzkoušení máte ještě více než rok, a potom… Potom můžete jít hrát třeba Borderlands 3, kde se Gearboxu kooperace a střílení podle všeho povedly o poznání lépe.

Anebo Overwatch, kterému se v tomhle žánru dlouhodobě daří fenomenálně a Blizzard si tak může dovolit vydat druhý díl působící spíš jako datadisk než jako plnohodnotné pokračování. Zkrátka, když dva dělají totéž, není to vůbec totéž.

Nejnovější články