Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Články

Klasická izometrická RPG v čele s Baldur’s Gate míří na konzole

Byla dlouhá, krutá a nemilosrdná, ale snad se konečně chýlí ke konci. Válka mezi konzolisty a PCčkáři si vyžádala mnoho zuřivým bušením rozbitých klávesnic a vypointovanými argumenty pošramocených eg, ovšem zanedlouho se k nebi vznese šest holubic míru. Šest starosvětských RPG, která byla až doteď pevně uzamčená v nejstřeženější pokladnici PC hraní. Cvak! Zámek byl odemčen.

David Gaider, hlavní scénárista Dragon Age, odchází z Beamdogu

Lidé, co se podíleli na vzniku legend jako Baldur’s Gate II, Neverwinter Nights nebo Star Wars: The Knights of the Old Republic, si automaticky zaslouží vyleštěný piedestal v síni slávy herního průmyslu. Když k nim navíc v pozdější době přidali i sérii Dragon Age, o jejich významu nemůže být pochyb. Právě takovým velikánem je David Gaider, a co do svého zářného portfolia zařadí příště, to je otázka za všechny peníze. S okamžitou platností totiž opustil studio Beamdog.

Dark Souls III, Uncharted 4, Blade & Soul a další - přehled recenzí

Průměrná Quantum Break, výborná Grim Dawn, pěkná, ale tupá Adrift, očekávaně těžká Dark Souls III nebo graficky a příběhově skvělá Uncharted 4. Za poslední týdny vyšla celá řada her v celém kvalitativním spektru, což znamená, že jsme také recenzovali celou řadu her. Jak jsme je hodnotili, najdete v následujícím přehledu.

Vyšel datadisk Siege of Dragonspear pro Baldur's Gate: Enhanced Edition

Beamdog se po Enhanced Edition pro první Baldur's Gate i druhý díl pustili i do tvorby vlastního obsahu. Tím je objemný datadisk Siege of Dragonspear pro Baldur's Gate: Enhanced Editon (s jinými verzemi nefunguje), jenž vyšel včera a můžete si jej pořídit za 20 eur na Steamu. Rozhodně nejde o nějaký malý přídavek. Celé rozšíření by vám mělo vydržet pětadvacet až třicet hodin a představuje zápletku, která vyplňuje dějové vakuum mezi oběma díly tohoto RPG.

Tvůrce Baldur's Gate remasterů posílí David Gaider, zkušený scenárista z BioWare

Studio Beamdog patří k restaurátorům, kteří přivádí zpět na svět hry ze zlatých časů izometrických RPG. Mají na kontě Enhanced Edice obou dílů Baldur's Gate, Icewind Dale a nyní pracují na datadisku Siege of Dragonspear právě pro Baldur's Gate. Rozhodně se tedy dá říct, že příchod Davida Gaidera, který sedmnáct let působil jako scenárista a designér v BioWare, by měl být pro studio zásadním posílením.

Datadisk Siege of Dragonspear rozšíří Baldur's Gate na začátku příštího roku

Již dříve oznámený datadisk Siege of Dragonspear, který rozšíří nedávno vydanou vylepšenou edici legendárního RPGčka Baldur's Gate, vyjde na začátku příštího roku. Datadisk je sice už z pohledu obsahu hotový a ladí se jen bugy a nedodělky, ale přesné datum vydání zatím vývojáři ze studia Beamdog nezveřejnili. Víme tak jen, že se dočkáme v prvních měsících příštího roku.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Datum recenze:
18. dubna 2016
Recenze