Máte námět či připomínku? Napište nám
Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Články

Nové informace o Baldur’s Gate III: Hrdinové, příběh, lokace, boj i zbraně

Baldur’s Gate III se už světu představila v podobě živého dema, v němž se ukázalo, že půjde o poněkud jinou hru než v případě jejích dvou předchůdců. Tahový systém připomínající sérii Divinity, pak samozřejmě nová pravidla Dungeons & Dragons místo těch starých… Spousta věcí ovšem stále zůstala nevyjasněná, což se vývojáři rozhodli změnit a odpověděli na velké množství nejpalčivějších fanouškovských otázek.

Redakční pokec o pravidlech Baldur's Gate 3

Veteráni klasických RPG mají po minulém týdnu o čem diskutovat: na PAX 2020 ukázal šéf studia Larian souboje v Baldur's Gate III, které probíhaly čistě na tahy. Zároveň jsme viděli v akci nová pravidla Dungeons & Dragons 5. edice, na nichž bude hra postavena. Jaké odlišnosti oproti dvojkovým pravidlům starých Baldurů můžeme očekávat? A jaké nové mechaniky D&D 5e přinesou?

Redakční pokec: Baldur’s Gate III

Mozkožrouti vám chtějí zbaštit mozek, my v redakci bychom vám chtěli sežrat pouze pár desítek minut vašeho času. Pokud je obětujete, dozvíte se, co si myslíme o Baldur’s Gate III, jejíž záběry byly představeny včera večer. Někdo je nadšený, jiný lamentuje – a my patříme spíš do prvního tábora.

Baldur’s Gate III má tahový soubojový systém. Připomíná Divinity: Original Sin

Na PAX East došlo před několika hodinami k oficiálnímu odhalení Baldur’s Gate III včetně záběrů přímo z hraní. A protože se tady bavíme o studiu Larian, vlastně by nikoho z nás ani nemělo překvapit, že šlo o skutečné hraní, živé, před diváky, nikoliv pečlivě sestříhané a vypiplané video. A že hrál sám ředitel studia Swen Vincke. A že se nechal okamžitě zabít.

Dívejte se dnes večer na představení Baldur's Gate III

Dnes večer na to dojde: konečně uvidíme výsledky práce studia Larian, které už nějakou dobu vyvíjí Baldur’s Gate III. Dosud jsme se dočkali jednoho vynikajícího traileru (v hlavní roli s illithidy) a jednoho krátkého teaseru s drakem. Dneska si ovšem prohlédneme hru přímo v akci.

Podívejte se na uniklé screenshoty z Baldur’s Gate III

Dnes večer ve 21:00 studio Larian představí očekávané RPG Baldur’s Gate III a jak už je v herním průmyslu zvykem, na světlo světa unikly podrobnosti, které měly pravděpodobně ještě pár hodin zůstat skryté. V tomto případě tedy screenshoty, nejspíš přímo z gameplaye, který bude večer na PAX East prezentován. Pojďte se na ně podívat.

Bleskovky

  • 22. 4. 13:00 - Vývoj Baldur's Gate 3 se zpomalil kvůli koronaviru, se startem předběžného přístupu se ale stále počítá v letošním roce.

  • 11. 7. 2019 - Baldur's Gate 3 bude podle Larianů přístupné i nováčkům, kteří s Dungeons & Dragons nemají žádné zkušenosti.