Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Články

Nový trailer na Baldur’s Gate III oznámil i datum early accessu

Předběžný přístup je za rohem, tvůrci (opět) chtějí slyšet názor hráčů

Nové informace o Baldur’s Gate III: Hrdinové, příběh, lokace, boj i zbraně

Baldur’s Gate III se už světu představila v podobě živého dema, v němž se ukázalo, že půjde o poněkud jinou hru než v případě jejích dvou předchůdců. Tahový systém připomínající sérii Divinity, pak samozřejmě nová pravidla Dungeons & Dragons místo těch starých… Spousta věcí ovšem stále zůstala nevyjasněná, což se vývojáři rozhodli změnit a odpověděli na velké množství nejpalčivějších fanouškovských otázek.

Redakční pokec o pravidlech Baldur's Gate 3

Veteráni klasických RPG mají po minulém týdnu o čem diskutovat: na PAX 2020 ukázal šéf studia Larian souboje v Baldur's Gate III, které probíhaly čistě na tahy. Zároveň jsme viděli v akci nová pravidla Dungeons & Dragons 5. edice, na nichž bude hra postavena. Jaké odlišnosti oproti dvojkovým pravidlům starých Baldurů můžeme očekávat? A jaké nové mechaniky D&D 5e přinesou?

Redakční pokec: Baldur’s Gate III

Mozkožrouti vám chtějí zbaštit mozek, my v redakci bychom vám chtěli sežrat pouze pár desítek minut vašeho času. Pokud je obětujete, dozvíte se, co si myslíme o Baldur’s Gate III, jejíž záběry byly představeny včera večer. Někdo je nadšený, jiný lamentuje – a my patříme spíš do prvního tábora.

Bleskovky

  • 29. 6. 13:29 - Legendární Neverwinter Nights je v akci za 100 Kč

  • 22. 4. 13:00 - Vývoj Baldur's Gate 3 se zpomalil kvůli koronaviru, se startem předběžného přístupu se ale stále počítá v letošním roce.

  • 11. 7. 2019 - Baldur's Gate 3 bude podle Larianů přístupné i nováčkům, kteří s Dungeons & Dragons nemají žádné zkušenosti.