Attentat 1942

Attentat 1942

Články

Univerzita Karlova zakládá vlastní herní studio Charles Games

Na západních univerzitách jsou co se týče propojení světů počítačových her a formálního vzdělávání sice trochu dál, tuzemská Univerzita Karlova ale v těchto dnech dosáhla v tomto oboru zajímavého milníku: otevírá vlastní herní studio, potažmo inkubátor pro mladé vývojářské týmy. Pod hlavičkou Charles Games plánuje vydávat vlastní tvorbu a podporovat nadějné talenty nejen v řadách studentů.

Dojmy z Gamescomu: Svoboda 1945 mnou otřásla

Attentat 1942 je jednou z nejlepších českých her posledních let, která posbírala ocenění nejen u nás, ale i v zahraničí. Nesmírně se mi líbilo její spojení dokumentárního vypravování s živými herci a dobových, černobíle kreslených miniher, které mě zadusily temnou atmosférou protektorátního života. Neberte tak vůbec na lehkou váhu moje slova, když řeknu, že Svoboda 1945 vypadá ještě mnohem líp.

Českou hrou roku 2017 se stal Attentat 1942

Tak jako každý rok, i letos se odborná porota složená z vývojářů i novinářů sešla, aby vybrala ty nejlepší české hry loňska. Letos si nejvyšší ocenění odnesl historický Attentat 1942, který pod taktovkou vývojářů z Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR skvěle zpracoval téma heydrichiády. Zároveň získal i ocenění za nejlepší PC/konzolovou hru roku a za nejlepší příběh. Na mobilech uspěla multiplayerová střílečka WarFriends od About Fun.

Attentat 1942 je na německém trhu zakázaný, přesto tam vyhrál prestižní cenu

Česká naučná adventura Attentat 1942 nakonec bohužel nezabodovala na IGF, kde byla nominována v kategorii Excellence in Narrative, ale tvůrci důvod k oslavě nakonec přeci jen mají. Jejich titul získal ocenění na německém mezinárodním festivalu počítačových her A MAZE.

Fight Club #357: Čučel

Druhý letošní Fight Club se pořád odehrával v informačním polosuchu, kdy se herní průmysl teprve probouzí a zase tolik se toho kolem nás neděje. Jenže ani to nám není překážkou, protože třeba Adam se nám pustil do zajímavě streamlinované stealth akce Never Stop Sneakin', zatímco Vašek sáhnul do úplně jiného soudku a vytáhl z něj český Attentat 1942.

Úspěch pro tuzemské vývojáře: na IGF Awards byly nominovány dvě české hry

Český herní průmysl už napjatě vyhlíží únorové vydání Kingdom Come: Deliverance, ale ještě předtím do našich končin dorazila jiná pozitivní zpráva, tentokrát až ze San Francisca. Independent Games Festival totiž vybral finalisty pro své IGF Awards, někdy označované jako „Oscaři herního průmyslu“, a mezi 35 různými hrami se objevili i dva čeští zástupci.

Bleskovky

  • 11. 9. 2018 - Česká hra Attentat 1942 je prvním v Německu vydaným titulem s nacistickou symbolikou po nedávné změně regulí.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
14. listopadu 2017
Recenze