Assassin's Creed Unity
Věková dostupnost

Assassin's Creed Unity

Články

Ubisoft s otevřenými světy jen tak nepřestane, rostoucí základna hráčů pokryje nákladnější vývoj

Ubisoft máme už dávno zafixovaný jako společnost, která víceméně opustila segment koridorových singleplayerových her (vážně, kde je ten Splinter Cell?). Pokud se vám tento směr nezamlouvá, pak pro vás má šéf společnosti Yves Guillemot špatnou zprávu. S otevřenými světy rozhodně nepřestanou.

Hráči vyjadřují svůj vděk Ubisoftu obráceným review bombingem Assassin’s Creed Unity

Review bombing je poměrně běžnou praktikou nespokojených fanoušků, se kterou společnost Valve konečně bojuje na Steamu (zbavila se 4 tisíců negativních recenzí u Borderlands 2). Co už se tak často nevidí, je opačná praktika – zahlcení hry pozitivními recenzemi taktéž nesouvisejícími s jejími kvalitami. Přesně to se v uplynulých dnech stalo Assassin’s Creed Unity.

Ubisoft rozdává Assassin's Creed Unity zdarma a přispěje na opravu Notre-Dame

Pondělní požár ikonické pařížské katedrály Notre-Dame poničil velkou část této kulturní a historické památky, už teď se ale plánuje sbírka na její rozsáhlé opravy. Podle odborníků nicméně většina škod půjde napravit. Architekti teď shromažďují fotografie a videa z památky, aby se po rekonstrukci co nejvíc podobala stavu před katastrofou. A jedním z důležitých zdrojů by mohl být i Assassin’s Creed Unity.

Fight Club Speciál – Assassin's Creed

Speciální Fight Club věnovaný sérii o charismatických zabijácích jsme tu sice měli už před čtyřmi lety, opakování je ale matka moudrosti. Assassin's Creed letos slaví desáté narozeniny a za tu dobu se jeho rodina pořádně rozrostla nejen o komerčně úspěšné hry, ale taky o množství knih, komiksů, krátkých filmů a dokonce jeden celovečerní. Rozhodli jsme se, že si uplynulá dekáda zaslouží samostatnou rekapitulaci, což znamená i velký návrat Fight Club Speciálů o herních sériích. Role moderátora se tentokrát ujal Lukáš Grygar, kterého doplnili Alžběta Trojanová, Aleš Smutný, Šárka Tmějová a Václav Pecháček.

Šéf Ubisoftu: „Budeme bojovat za udržení nezávislosti“

Překvapivě bojovné prohlášení vyšlo z úst (respektive ze zprávy pro akcionáře) Yvese Guillemota směrem k zaměstnancům Ubisoftu. Skoro by se zdálo, že Ubisoft představuje ekonomickou tvrz v obležení hord barbarských akcií lítého protivníka. Skutečnost je ovšem o trochu méně dramatická, byť určitě ne nezajímavá. Společnost Vivendi totiž před pár dny zakoupila 6,6 procent akcií Ubisoftu a 6,2 procent Gameloftu.

Assassin's Creed Syndicate bude výrazně rychlejší než předchozí díly

Nedávno jsem si mohl zahrát téměř dokončenou verzi Assassin's Creed Syndicate, ale zároveň si též o všem možném popovídat s šéfem vývoje hry Scottem Phillipsem. Podělil se se mnou o řadu zajímavých informací nejenom ze zákulisí vývoje Syndicate, ale série Assassin's Creed obecně. Proč je hratelnost Syndicate výrazně rychlejší než v předchozích dílech, co znamená možnost hrát za dvě postavy, jak tvůrci do hry zakomponují skutečné historické postavy? Dozvíte se z následujících řádků.

Bleskovky

  • 26. 10. 2015 - Video: Porovnání grafiky Assassin's Creed Syndicate a Assassin's Creed: Unity.

  • 14. 5. 2015 - Gold edice Assassin's Creed: Syndicate potvrzuje, že se dočkáme i Season Passu. Půjde o ryze singleplayerovou záležitost, která se odehraje na mapě o přibližně 30% větší rozloze v porovnání s Assassin's Creed Unity.

  • 12. 5. 2015 - Ubisoft Montreal údajně věděl, že Assassin's Creed Unity není připraveno na pulty obchodů, ale odmítl odložit vydání, jelikož by to mohlo mít dopad na budoucí díly série.

  • 22. 2. 2015 - Seznam oprav, které nabízí v pořadí již pátý patch pro Assassin's Creed Unity.

  • 23. 12. 2014 - Adam Boyes (šéf Sony pro vztahy s vydavateli a vývojáři) se stal tajným Santou a daroval konzoli PS4 s hrami Destiny, Dragon Age: Inquisition, Assassin's Creed Unity a The Last of Us Remastered.

  • 22. 12. 2014 - Výběrem jedné ze čtyř plných her odsouhlasí majitelé Season Passu hry Assassin's Creed Unity, že nebudou Ubisoft žalovat.

DLC

Assassin’s Creed Unity - Dead Kings
Assassin’s Creed Unity - Dead Kings
Akční
PlayStation 4, PC, Xbox One
13. leden 2015
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
70/100
Datum recenze:
15. listopadu 2014
Recenze