ARK: Survival Evolved
Věková dostupnost

ARK: Survival Evolved

Články

Vin Diesel strávil přes tisíc hodin hraním ARKu

Ve vývoji nového pokračování figuruje jako výkonný producent

Vin Diesel bude lovit dinosaury v pokračování Ark: Survival Evolved

Došlo také k oznámení seriálu ze světa hry

Xbox Game Pass na PC zahrnuje Metro Exodus, Hellblade, Forzu Horizon 4 a spoustu dalších

Microsoft koncem května oznámil plán rozšířit své předplatné Xbox Game Pass na počítače s Windows 10, aby následně během dnešního večera celou akci naplno rozjel. Už tedy známe cenu služby i hry, které si za měsíční poplatek propůjčíte. Vedle klasického Game Passu bylo zpřístupněno i předplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Lodě jsou nuda, cheateři se po pirátském Atlasu proháněli v tancích a letadlech

Spuštění pirátského MMO Atlas od tvůrců Ark: Survival Evolved provázelo poměrně dost problémů. Porodní bolesti v podobě posouvání data vydání a nestabilních přeplněných serverů, které nezvládají pojmout ani zlomek počtu původně slibovaných hráčů, byly zřejmě jen předzvěstí něčeho horšího. V pátek museli vývojáři vypnout všechny servery a vrátit na nich čas o pět hodin dozadu. Důvod? Cheaty!

Ark: Survival Evolved se přesouvá na zpustošenou Zemi, kde vás postaví proti monstrům

Monstry z titulku nemyslím dinosaury, na kterých se můžete prohánět už spoustu let. To jsou normální bytosti, které podle všeho kdysi dávno obývaly místa, kde dnes stojí nejrůznější metropole. Co způsobilo jejich vyhynutí? Podle rozšíření Extinction pro Ark: Survival Evolved to mohla být invaze nejrůznějších „kajdžu“. Se zastavením jejich řádění vám pomohou bojové stroje.

V hlubinách datadisku ARK: Aberration na vás číhají příbuzní Vetřelce

Dinosauří akce ARK: Survival Evolved se včera vydala do podzemí s datadiskem Aberration. Ten vás pošle do nové, temné říše hluboko pod povrchem a dodá spoustu zvířat a předmětů, které si můžete vyrobit. Noví dinosauři vám poslouží tradičně jako dopravní prostředky, ovšem některé z nich můžete použít i místo baterky. A pak je tu druh, který vás impregnuje svými mladými, co vám následně vylezou skrz hrudník.

Bleskovky

  • 23. 1. 2020 - Vydání první části expanze Genesis pro Ark: Survival Evolved se odsouvá na 25. únor.

  • 22. 3. 2018 - Na podzim vyjde ARK: Survival Evolved pro Nintendo Switch. (+ video)

  • 20. 3. 2018 - ARK: Survival Evolved míří na iOS a Android zařízení. (+ video)

  • 13. 11. 2017 - Vytvoření Switch portu hry ARK: Survival Evolved by vyžadovalo hodně práce, prozradil Jesse Rapczak.

  • 28. 8. 2017 - ARK: Survival Evolved poběží na Xbox One X v rozlišení 1440p při 30 FPS, přičemž půjde o ekvivalent ke grafickému nastavení "High" v PC verzi.

  • 21. 8. 2017 - Vývojáři Ark: Survival Evolved interně pracovali na funkci crossplay mezi PS4 a Xbox One hráči, od Sony však nedostali zelenou.

Hodnocení Metacritic:
69/100