Vyzkoušejte demo PC verze PES 2016, která se mírně nepovedla

Než minulý pátek (18. září) vyšel letošní ročník Pro Evo, zíral jsem nevěřícně na vysoká skóre, která hra dostává prakticky ve všech recenzích. Ne, že by po fotbalové stránce nebyla hra zábavná – pokrok oproti loňskému ročníku je znatelný. Ale na rovinu se přiznám, že zpracováním připomíná Pro Evolution Soccer 2016 hru z roku 2000. A nejsem sám, jak ukazují uživatelské recenze na Steamu. Zdá se totiž, že PC verze je oproti těm konzolovým mírně řečeno odfláknutá, což můžete zkontrolovat sami – na Steamu je totiž ke stažení demoverze letošního fotbalu od Konami.

Vyzkoušejte demo nepřiznané onlineovky Destiny

Zřejmě kvůli absenci PC verze neprojevil tuzemský hráč o nepřiznanou onlineovku Destiny od Bungie žádný oslnivý zájem (čísla nečekejte, ale je to tak). Ve světě je však situace opačná a možná se nechají Češi a Slováci utáhnout alespoň na demoverzi, která je od včerejška dostupná na PSN a Xbox Live pro všechny verze hry (PS4, PS3, X360, Xbox One), jak upozorňují tvůrci z Bungie.

Patch pro PC verzi CoD: Ghosts ruší 6GB požadavek a přidává eSport funkce

Vývojáři z Infinity Ward konečně zrušili obskurní požadavek 6GB RAM pro hraní PC verze Call of Duty: Ghosts. Obskurní s ohledem na to, čeho se hra snaží dosáhnout nejenom po stránce grafické, ale i herní. Patch, který 6 GB bariéru odstraňuje, by se vám měl automaticky stáhnout ze Steamu a rovnou dodám, že do hry přidává i další užitečnou věc – eSport funkce, o nichž byla například letmo řeč i v našem rozhovoru s Markem Rubinem.

Vyzkoušejte demoverzi kooperativní akce Fuse

Pokud by hry měly být takové, jak je tvůrci a vydavatelé prezentují v trailerech, a myslím tím přesně takové, žili bychom si blaze a nevěděli, kterou hru dříve vrazit do mechaniky libovolného herního stroje. Příručka mladého gamesáka však na straně 5 doslovně uvádí, že je třeba si dát na trailery zatracený pozor – často matou a vyvolávají o hře dojem, který neodpovídá realitě. Pokud možno, je třeba si audiovizuální „tvrzení“ o hře z traileru ověřit na vlastní oči ve ...no ve hře.

Vyzkoušejte závody velkých hlav v arkádě F1 Race Stars

Jsem ten poslední, co by vám chtěl tvrdit, že F1 Race Stars bude závodní hrou roku, která třeba Forzu Horizon pošle v kotrmelcích do svodidel. Zábavnou závodní arkádou roku už by se ale nový titul od Codemasters klidně stát mohl. Opět ale, trošku zbaběle, dodávám, že to jen nadhazuju jako možnost, co mě napadla při sledování nového videa (po rozkliku, přednost na HP dostal hezký render), které se exhibuje veřejnosti u příležitosti vydání demoverze F1 Race Stars na Xbox Live.

Zahrajte si demoverzi LEGO The Lord of the Rings

Prý už nevychází dema PC her, rezonuje unisono herní komunitou, a není to až tak docela pravda. Hratelných ukázek je málo, ale jsou, vážení, jsou. Exemplárním příkladem je třeba právě vydané demo kostkované řachandy LEGO The Lord of the Rings, které si můžete stáhnout z oficiálních stránek a zahrajete si ho na Vistách, Sedmách a XPéčkách.

Demo FIFA 13 s pěticí týmů je vám plně k dispozici

FIFA 13 už netrpělivě přešlapuje za dveřmi, svědomitě si čistí boty a stále hlasitěji odkašlává, aby nás upozornila, že ji máme vpustit dovnitř. Zatím ji ale nechte vycukat, protože oficiálně jí můžete otevřít dveře až 28. září a hlavně – nejdříve si musíte ověřit, jestli ji vůbec chcete do svého obýváku pozvat. A k tomu, jak je ve slušné společnosti zvykem, nejlépe poslouží hratelná demoverze. Ta už je dostupná pro PC (na Originu) a X360 verze (na XBLA), PS3 demo by se mělo na PSN rovněž brzy objevit.

Vyzkoušejte slibnou plošinovku Project Giana

Už jen tři dny zbývají lidem z německého týmu Black Forest Games aby na Kickstarteru získali zbytek do 150 000 dolarů, o které žádají fanoušky na dokončení nástupce plošinovky The Great Giana Sisters. V době psaní tohoto textu mají na svém účtu 136 tisíc, takže k vytoužené metě jim, slovy Arnolda J. Rimmera, chybí jen malý ždibíček.

Ochutnejte Sleeping Dogs skrze hratelnou demoverzi

Přestaňte být teoretiky a staňte se praktiky. Namísto planého diskutování nad tím, jaká hra je, nebo není v Alešově včerejší recenzi si Sleeping Dogs vyzkoušejte sami bez ohledu na platformu vašeho srdce. Demoverze hry by měla být dostupná na XBLA i PSN (nedíval jsem se) a zcela stoprocentně je k mání na Steamu.

Stahujte PC demo The Darkness II

Přesně včas a podle plánu vyšlo také hratelné PC demo (mirror na Steamu) z brutální akce The Darkness II. Samotná hra se na Steamu odemkne až za dva týdny, ale třeba vás kombinace dema a launch traileru k tomu alespoň na chvilku zabaví.

Assassin's Creed: Revelations PC asi čeká patch v den vydání

Zdá se, že PC verzi Assassin's Creed: Revelations doprovodí již v den vydání (tento pátek) patch. Jeho obsah se s předstihem podařilo získat redaktorům serveru DSOGaming. Patch naznačuje, že v krabicové hře v určitých místech správně nefungují kouřové bomby, kvůli lokalizovaným klávesnicím občas přetékají texty a kompletní nebude ani podpora funkce NVidia 3D Vision, k níž patch přidává např. funkci renderování oblohy.

Vyšel PS3 patch pro Skyrim, na PC a 360 přijde zítra

Bethesda dnes vydala update pro PS3 verzi Elder Scrolls V: Skyrim. Patch verze 1.2 se na PS3 sice jmenuje 2.10, ale opravuje toho celou řadu a zítra vyjde také ve verzích pro PC a 360. Zlepšit by měl celkový chod hry, zamezí padání hry při používání jiného zvukového sampleratu než 44,1khz, nechá správně odstranit kostry draků a předejde těm situacím, v nichž draci kvůli zabugovanému AI odmítali útočit na hráče.

Stahujte xboxové demo RAGE

Bethesda dnes na Xbox Live Marketplace vydala hratelné demo sci-fi střílečky RAGE. Po dvou...

Co přináší nový patch pro Battlefield 3 PC?

DICE dnes vydali nový patch pro Battlefield 3 PC, který zlepšuje nahrávací časy, přidává podporu pro lepší renderování u některých grafických karet či zamezuje padání hry při určitém nastavení multiplayerových zápasů. Zmizet by měl také bug s černou obrazovkou nebo situace, kdy hra prováděla tzv. negativní akceleraci při příliš rychlém klikání/ježdění s myší. Pokud vás v hardcore módu zabijí, když se snažíte hodit granát, ten pak skutečně dopadne na zem.

Stahujte demo LEGO Harry Potter Years 5-7

Warner Bros uvolnili hratelné demo z akční adventury LEGO Harry Potter: Years 5-7 (500MB, mirrory...

Vytvořte si postavu do Saints Row: The Third už nyní

Ode dneška si všichni nedočkaví na městskou akci Saints Row 3 mohou stáhnout beta editor postav Initiation Station, a to na platformách PC, 360 i PS3. V editoru, který je přístupný registrovaným uživatelům, si budete moci vytvořit ty nejpodivnější postavičky, od nahatého piráta nindžy až po vražednou roztleskávačku nebo tlouštíka s knírkem.

Stahujte demo Adventures of Tintin

Zítra do českých kin vstupuje oficiálně Spielbergovo nové filmové dobrodružství slavného dětského detektivita Tintina, kterého už z čerstvě vydané akční adventury Adventures of Tintin od UbiSoftu možná poznalo pár prvních nadšenců. Dalším by mělo posloužit hratelné demo (1,1GB, mirrory WP, GH nebo GG, kde stačí vyplnit captcha znaky, registrace netřeba).

Stahujte demo historické akce Cursed Crusade

Ode dneška si můžete vyzkoušet kooperativní historickou akci The Cursed Crusade. Její...

Ovladače pro pokročilé nastavení Rage

Přes víkendu na Steam dorazil další PC patch pro střílečku Rage od id Software, kterou dál trápí problémy s hardwarovou kompatibilitou. Po stažení nového updatu můžete vypnout vestavěnou funkci v enginu id Tech 5, která hru automaticky optimalizovala pro vaší systémovou konfiguraci, a díky tomu můžete sami zkusit štěstí se spoustou nových ukazatelů.

Stahujte dema PES 2012, Ace Combat

Dnes odpoledne mohou slavit nejen majitelé Xbox 360. Konami totiž vydala hratelné demo fotbalu...