Vyzkoušejte demo PC verze PES 2016, která se mírně nepovedla
zdroj: tisková zpráva

Vyzkoušejte demo PC verze PES 2016, která se mírně nepovedla

21. 9. 2015 17:41 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Než minulý pátek (18. září) vyšel letošní ročník Pro Evo, zíral jsem nevěřícně na vysoká skóre, která hra dostává prakticky ve všech recenzích. Ne, že by po fotbalové stránce nebyla hra zábavná – pokrok oproti loňskému ročníku je znatelný. Ale na rovinu se přiznám, že zpracováním připomíná Pro Evolution Soccer 2016 hru z roku 2000. A nejsem sám, jak ukazují uživatelské recenze na Steamu. Zdá se totiž, že PC verze je oproti těm konzolovým mírně řečeno odfláknutá, což můžete zkontrolovat sami – na Steamu je totiž ke stažení demoverze letošního fotbalu od Konami.

Zatímco promo obrázky na Steam stránce hry i dema jsou vyleštěné jak psí kulky, hra nabízí úplně jiný obrázek složený z fotbalistů s mizernými texturami, často divnými pohyby a mizerně zpracovanými stadiony. Když přimhouřím oko, nebo si představím, že je skutečně rok 2000, tak se docela bavím – než mě tedy vytrhne obvyklá bolest PES série – většinová absence licencí. Ale to už je jiná písnička. Díky vydání hry a dema konečně vím, že za můj prachbídný dojem z grafických (ne)kvalit PES 16 spíš nemůže oční vada, ale prachbídná grafická nekvalita.

Abych vás ale neodradil předem, protože demo byste si rozhodně vyzkoušet měli, pokud o pořízení PES 16 uvažujete, uvedu i fakta. V demoverzi můžete na dvou stadiónech (Juventus, Corinthians) hrát za sedmičku týmů včetně AS Řím, Juventusu, Bayernu Mnichov, Corinthians, Palmeiras a národních týmů Brazílie a Francie. Netřeba snad dodávat, že jde o chytrý výběr týmů, které má Konami licencované, což ale neplatí pro drtivou většinu jiných týmů ve hře. Každopádně, s některým s uvedených týmů můžete hrát na různou obtížnost sedmi a deseti minutové zápasy, což je docela férová ukázka.

zdroj: Archiv

Konami zatím na pochopitelné stížnosti hráčů ohledně problémů se vzhledem PC verze PES 16 nereaguje. Těžko tedy říci, jestli jde o problém dočasný, nebo trvalý – tedy že se v Konami rozhodli v případě PC verze použít grafické podklady z PS3 a X360 verzí. Zatím to vypadá spíše na druhou variantu, ale to si jenom spekuluju do vlastní kapsy, protože – zcela nepřekvapivě – mě podobný stav krapet štve. Vyzkoušejte demo a podělte se o své dojmy, třeba mám opravdu jen rozštelovaný zrak. (Jo, a recenze letos bude!)

Nejnovější články