Arcanum
Věková dostupnost

Arcanum

Články

Vzpomínáme: Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura je zapomenutou perlou žánru RPG

Když se řekne „éra klasických RPG her“, leckomu se vybaví jména jako Baldur's Gate či Fallout, mnohým i trochu okrajovější Planescape: Torment nebo Icewind Dale. Asi málokdo ale na první dobrou vykřikne jméno Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura. Právě tenhle neprávem pozapomenutý titul originálně kombinující svět magie a techniky a spolu s tím i klasické inspirační zdroje žánru RPG vyšel před 18 lety a pár měsíci, 21. srpna 2001.„“–

LEVEL 278: tvůrce Fallout prozradil informace, které svět nezná

Nový LEVEL 278 by vás mohl zaujmout už jen obálkou, věnovanou druhému dílu famózní akční onlineovky Destiny. Ale pod efektním pozlátkem se toho i tentokrát skrývá mnohem víc! Těšit se můžete na exkluzivní invite kód do hry World of Warships, po jehož aktivování získá každý nový hráč nejen 3000 dublonů a 1 slot v přístavu, ale hlavně krásnou japonskou bitevní loď Mikasa. Tento balíček stojí normálně přes 200 korun, takže máte skvělou možnost, jak s World of Warships začít skutečně stylově. Bonusy jsou sice fajn, ale to hlavní na Levelu jsou samozřejmě články. I v tomto ohledu vám LEVEL 278 nabídne vše na co jste zvyklí, a ještě něco navíc.

Do studia Obsidian nastupuje Leonard Boyarsky - hlavní grafik či scénárista Stonekeep a Fallout her

Studio Obsidian Entertainment se může pochlubit pořádným úlovkem. Z Blizzardu sem totiž přechází matador herního vývoje Leonard Boyarsky, který se výrazně podepsal pod řadu her definujících RPG žánr. Boyarsky před Blizzardem pracoval v Interplayi a Troika Games a nyní přichází do týmu, který sází právě na na návrat k izometrickým RPG.

Tvůrce Falloutu, Tim Cain, míří za starými kolegy do Obsidianu

Je to jako rodinné shledání lidí, kteří se před mnoha a mnoha lety podíleli na zrodu a věčné slávě (jinak než pateticky to vážně nejde) značky Fallout, ale pak se rozutekli na všechny strany. Tim Cain, první a nějaký čas jediný vývojář na celém projektu, později producent, programátor a jeden z hlavních designérů prvního Falloutu a autor hlavní zápletky Fallout 2, se ze studia Carbine stěhuje ke svým druhům do Obsidian Entertainment, třeba za Feargusem Urquhartem nebo Chrisem Avellonem, kteří pro změnu mají na triku třeba Fallout 2. Tedy z doby, kdy ještě fungoval Interplay.

Papírové Doupě 15 s plnou hrou Arcanum

Dnes u předplatitelů, zítra na stáncích.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
24. července 2001
Recenze