Amnesia: The Dark Descent
Věková dostupnost

Amnesia: The Dark Descent

Články

Skvělé hry (téměř) zadarmo: Total War: Shogun 2, XCOM 2, Alien: Isolation

COVID-19 sice přináší nečekané překážky, na které se jen těžko zvyká, ale ruku v ruce s nimi přicházejí akce, na které si naopak zvykáme snadno. Příval her zdarma či za zlomek obvyklé ceny nebere konce a jen tento týden se na nás hrne zásoba velmi zajímavých kousků. Ideální příležitost vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco nového.

Mistři hororu z Frictional Games se vrací k Amnesii s pokračováním Rebirth

První značka studia Frictional Games, Penumbra, byla úspěšná, ale s další tvorbou se nemůže rovnat. Vývojáři si udělali pořádné jméno až svým čtvrtým titulem Amnesia: The Dark Descent, ke kterému se po deseti letech vracejí s novým dílem Amnesia: Rebirth.

V kulisách Amnesie se odehrává lovecraftovský horor The Shadow of the Ramlord

Z hororové adventury Amnesia: The Dark Descent tuhla krev v žilách i těm největším odvážlivcům. I když nová modifikace The Shadow of the Ramlord využívá její engine a assety, zbavuje se zároveň lekaček, naháněček, děsivých setkání s monstry a komplexních matematických hádanek. Tvůrci zkrátka chtějí v prvé řadě odvyprávět poutavý příběh s hmatatelnou atmosférou.

Modifikace Twilight of The Archaic definitivně uzavírá děj hororové série Penumbra

I kdyby se na pár měsíců nebo dokonce let zasekla produkce nových titulů, hlavně pro PC, vůbec by mi to nevadilo a nedostatkem zajímavých titulů na hraní bych netrpěl. Prostě bych zabrouzdal na ModDB nebo Steam Workshop a postupně hrál jeden povedený mod nebo totální konverzi za druhou. A na pár let bych měl co dělat. Mezi horkými kandidáty modifikacích, po kterých bych sáhl mezi prvními, je neoficiální pokračování série Penumbra s podtitulem Necrologue, potažmo přídavek k tomuto pokračování, který s názvem Twilight of The Archaic před pár dny vyšel. Důvodů, proč tahle rozšíření pro sérii Penumbra od tvůrců SOMA vyzkoušet, je hned několik. Tím nejdůležitějším je ale kvalita zážitku, jaký oba mody či spíše totální konverze nabízí. 

LEVEL 242 řeší dívčí válku, rozebírá free to play a rozdává oba díly Overlorda

Na stáncích, v supermarketech, na čerpacích stanicích, na nádražích, v herních obchodech JRC i Brloh, ale i v digitálních prodejnách Publero a Floowie. Tam všude už v tuto chvíli seženete za 99 korun, respektive 79 korun v e-verzi, nový LEVEL 242, který obálkou s atmosférickým artworkem z Child of Light uvozuje nejen recenzi této zajímavé hry, ale i jedno z hlavních témat tohoto čísla - herní „dívčí válku”. Jako plnou hru, respektive plné hry, vám pak tento měsíc přinášíme oba dva díly vtipné akční série Overlord - včetně datadisku k prvnímu dílu. Všechno samozřejmě v digitální verzi pro Steam.

Bleskovky

  • 24. 9. 2020 - Autoři Amnesie uvolňují k 10. výročí zdrojový kód The Dark Descent

  • 16. 9. 2015 - Do dnešní 19. hodiny můžete na STEAMu zdarma stahovat hororovou hru Amnesia: The Dark Descent. Do 18. září pak platí nabídka 80% slevy na Amnesia: A Machine For Pigs a Penumbra Collectors Pack.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
29. září 2010
Recenze