V kulisách Amnesie se odehrává lovecraftovský horor The Shadow of the Ramlord
zdroj: tisková zpráva

V kulisách Amnesie se odehrává lovecraftovský horor The Shadow of the Ramlord

18. 2. 2019 12:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Z hororové adventury Amnesia: The Dark Descent tuhla krev v žilách i těm největším odvážlivcům. I když nová modifikace The Shadow of the Ramlord využívá její engine a assety, zbavuje se zároveň lekaček, naháněček, děsivých setkání s monstry a komplexních matematických hádanek. Tvůrci zkrátka chtějí v prvé řadě odvyprávět poutavý příběh s hmatatelnou atmosférou.

Mod The Shadow of the Ramlord, který je vlastně novou hrou na bázi první Amnesie, vás zavede na panství Caecea, kde se schyluje k něčemu velmi špatnému. Zdejší baron se chystá vyvolat prastarou bytost zvanou Ramlord, v čemž ho jím vězněná manželka rozhodně nepodporuje. Naštěstí se jí podaří odeslat z panství dopis, který skončí ve vašich rukách. Nezbývá vám, než přijít celé záležitosti na kloub.

Hře sice chybí lekačky, to ale neznamená, že by nebyla děsivá. Hudba, vyprávění i celé prostředí se postarají o tísnivou atmosféru. Vaším úkolem je v podstatě jen pozorovat, všímat si detailů kolem sebe, vyzobávat drobnosti, které nabízí level design. Nečekejte ale nic obsáhlého. I když navštívíte celkem sedm různých lokací včetně panství a katakomb, hru odehrajte do jedné hodiny.

Podle tvůrců z týmu Dark Craft Studios by měl The Shadow of the Ramlord zaujmout hráče, kteří si užili SOMU a Amnesii: A Machine For Pigs, přičemž styl vyprávění je v unikátním stylu studia. S jejich prací jste se mohli setkat už dříve, nejprve v modifikaci The Worry of Newport pro první Crysis, následně v modifikaci Triptych pro stejnou hru.

The Shadow of the Ramlord uzavírá jejich lovecraftovskou trilogii modifikací, neboť zakladatel studia Glenn Winkelmann mladší opouští herní průmysl, zavírá studio a hodlá se věnovat psaní víc než jen formou koníčku. Jeho poslední, velmi kladně hodnocené dílo naleznete na serveru ModDB.

Nejnovější články