Albion Online
Věková dostupnost

Albion Online

Články

MMORPG Albion Online nakonec nebude free-to-play

Albion Online se může na první pohled jevit jako menší onlinovka pro občasné hráče, pod pokličkou komiksově laděné grafiky se však skrývá herními mechanismy rozsáhlý titul, který do žánru přináší řadu netradičních prvků. Zároveň se jedná o hru, která mezi hráče přichází s unikátní ekonomikou. Titul si rozhodně našel řadu fanoušků a ty jistě potěší dvojice zpráv, které se týkají betatestu a především platebního modelu, který byl doposud free-to-play.

Albion Online chce tradiční MMORPG úkoly oživit dynamickou ekonomikou

Uzavřená beta MMORPG Albion Online začne už letos v listopadu, a tak vývojáři ze studia Sandbox Interactive začínají blíže představovat herní systémy. Jedním z těch nejdůležitějších jsou mise a frakce, pro které je plníte. V jádru se mise v Albion Online tváří docela normálně: přijdete do města a uvidíte panáka s vykřičníkem na hlavě, který vám zadá úkol. Něco přinést, někoho zabít, však to jistě dobře znáte. Oživením ohrané písničky má být v Albion Online fungující herní ekonomika.

Albion Online dostal další várku obsahu, zatímco hráči pořád přibývají

Počet MMORPG která tak trochu klame tělem a duší, se v poslední době značně rozšiřuje. Albion Online si v těchto dnech prochází svojí letní alfa verzí. Ta zatím neběžela ani tři týdny, a už nalákala přes 150 000 hráčů ze zhruba 150 zemí. Tím se jí podařilo strčit předchozí alfu do kapsy a tvůrci to náležitě využívají. Z diskuzních fór sbírají názory a spoustu těchto postřehů se jim už do hry podařilo implementovat. Teď také nový Albion rozšířili o poměrně velký obsahový update.

Bleskovky

  • 26. 4. 2021 - MMORPG Albion Online míří na mobily

  • 21. 3. 2019 - Sandboxové MMORPG Albion Online bude od 10. dubna free-to-play.

Hodnocení Metacritic:
72/100