Alan Wake
Věková dostupnost

Alan Wake

Články

V posledním DLC pro Control se vrací Alan Wake

Co pojí Nejstarší dům a městečko Bright Falls?

Na Epic Games Store dorazilo ukládání do cloudu, ulovil si Mechwarrior 5: Mercenaries

Jeden z nejnovějších herních klientů sice láká na hry zdarma, slevy i na vyšší podíly z prodejů pro vývojáře, z hlediska funkcí je ale oproti zbytku party a především pak Steamu pozadu. Řeč je o Epic Games Store, kde stále ještě nemůžete sbírat achievementy, snadno si do her přidat mody nebo si je třeba jen dát do nákupního košíku. Od včerejška si můžete zapnout ukládání na server do cloudu – ale zatím jen u dvou titulů.

Vydavatelská práva na Alana Wakea se vrací k Remedy

Za mysteriózní akční záležitostí Alan Wake o běsy zmítaném spisovateli stojí studio Remedy Entertainment, před více než devíti lety se ale jejím vydavatelem stal Microsoft. Remedy od něj teď získalo zpět vydavatelská práva a k tomu ještě skoro 63 milionů korun jako jednorázový honorář a podíl z předchozích prodejů. Zprávu jako první přinesl server Globe Newswire.

9 skvělých her, které si zaslouží pokračování

Kdybyste se mě před roky zeptali, u jaké hry bych si nejvíc přál pokračování, bez váhání bych odvětil Red Dead Redemption. Tohle přání se mě a mnohým dalším naštěstí splnilo. Po vydání Red Dead Redemption 2 jsem se načapal při vzpomínání na další tituly, které by si dle mého názoru zasloužily nástupce. Rozhodl jsem se proto přenést své myšlenky na „papír“, abychom společně uronili slzu nad hrami, které zůstaly a ve většině případů i zůstanou jedináčky.

7 titulů inspirovaných Lovecraftem ukazuje, jak hry dodnes zápasí s kosmicismem

Je jen málo autorů, kteří ovlivnili popkulturu 20. století tak moc jako H. P. Lovecraft. Ačkoliv by z toho zřejmě neměl velkou radost, potvory a myšlenky inspirované Cthulhu a Lovecraftovým kosmicismem na nás dnes čouhají z nepřeberného množství filmů, komiksů, knih i her. Jenže právě interaktivní žánr má ze své povahy s adaptací Lovecrafta největší trable. Ilustruje to i skutečnost, že nejlepší lovecraftovské hry jsme se po dvou desetiletích snah dočkali teprve nedávno. Pojďme se podívat na sedmičku titulů, které se nutně neodehrávají přímo v lovecraftovském univerzu, ale nejlépe vyjadřují jeho hlavní myšlenky a motivy.

Bleskovky

  • 21. 5. 17:00 - Do Xbox Game Passu dnes přibyl Alan Wake a Cities: Skylines, při vydání příští týden se do něj dostanou také Minecraft Dungeons.

  • 28. 8. 2019 - Control se odehrává ve stejném vesmíru jako Alan Wake.

  • 4. 4. 2019 - Před začátkem vývoje Control Remedy pracovali na pokračování Alana Wakea.

  • 21. 6. 2018 - Mikael Kasurinen: Všichni zaměstnanci Remedy Entertainment by rádi viděli nový díl hry Alan Wake.

  • 29. 5. 2017 - Remedy Entertainment nevyvrací, že se jednou vrhne na druhý díl Alan Wake, zatím se tak ovšem nestalo. Project 7 je tedy kódový název pro jiný titul.

  • 15. 5. 2017 - Dnes máte poslední možnost pořídit si na Steamu Alan Wake. Loučí se v akci, ke které vás vyjde (včetně DLC) za 3,69 € (= 98 Kč).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
27. února 2012
Recenze