Age of Decadence

Age of Decadence

Články

Za cenu dvou obědů pořídíte bundle s Kingdom Come, Deus Ex, Halcyon 6 a KOTOR

Ne, neotvírejte hned Humble Bundle, protože tam byste takovou nabídku nenašli. Ta nabídka měsíčního předplatného, se kterou jste se dostali ke Kingdom Come: Deliverance za 280 korun, už je dávno fuč. Ale objevila se nová možnost v jiném bundlu. Sice zaplatíte o celých 85 korun víc, ale zase k českému RPG dostanete dalších devět her.

Tvůrci Age of Decadence se vrací s tahovým RPG Dungeon Rats

Rok po vydání spartánsky vyhlížejícího, ale obsahově povedeného (viz recenzi) RPG Age of Decadence, se vrací jeho tvůrci s novým titulem Dungeon Rats. Odehrává se ve stejném „římském“ světě jako Age of Decadence, ale obsahově bude trochu jiné. Prim tentokrát budou hrát tahové souboje, čili s plížením nebo ukecáváním moc nepochodíte. Z tohoto vězení se dostanete jen s pomocí starého dobrého násilí.

Vyšlo netradiční „římské“ RPG Age of Decadence

Potichu a nenápadně opustilo nadějně vyhlížející RPG Age of Decadence fázi early accessu. Tedy, ne, že by to bylo překvapivé, tvůrci avizovali, že nás v říjnu čeká ostrý start. Připomeňme, že jde o velmi komplexní RPG ze světa, který je inspirován antickou Římskou říší. Vlastně se dá říci, že využívá většinu známějších faktů i klišé o této, ale zároveň nemusí řešit historickou akurátnost. Tradičně elegantní fantasy řešení.

Age of Decadence - dojmy z hraní "římského" RPG

Když se hroutí dlouhověká impéria, nebývá to hezký pohled. Mnoho krásných věcí zanikne, ztrácí se intelektuální, společenské i technologické vymoženosti a spolu s nimi i morální hodnoty. Lidé chycení ve víru událostí se musí buďto přizpůsobit novému pořádku, který je ovšem spíše chaosem, nebo zaniknout spolu s civilizací. Přesně toho se dočkáte v nezávislém RPG Age of Decadence, jež je zasazeno do světa velmi podobného Římské říši.

RPG inspirované pádem Římské říše Age of Decadence se chystá opustit early access

Po mnoha a mnoha letech (přesněji řečeno po dvou) na sebe upozorňuje mamutí nezávislý projekt Age of Decadence. Jde o izometrické RPG, které víceméně ve všech ohledech kopíruje antický Řím v době jeho pádu. Nejde ale o věrnou historickou rekonstrukci a tak sice více, co asi od hry čekat, ale tvůrci z Iron Tower Studios měli více prostoru pro tvůrčí licenci, kdy mohli občas popustit uzdu své fantazii. Age of Decadence se nyní po skoro pěti letech vývoje chystá opustit fázi early accessu s tím, že v říjnu snad bude k dispozici v plné verzi.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
4. listopadu 2015
Recenze