To nejlepší z Games.cz - rozčeření stojatých vod
zdroj: Archiv

To nejlepší z Games.cz - rozčeření stojatých vod

14. 1. 2018 14:30 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Relativní ticho po pěšině a stojaté vody novinek v herním průmyslu rozčeřilo hned několik firem. Ubisoft nám oznámil nejspíš jediného letošního Assassína - remaster Rogue z roku 2014. K tomu se přidal Blizzard, který spustil ambiciózní Overwatch League, která ve svém prvním dnu totálně dominovala na Twitch.tv a porazila tam i takové velikány jako PUBG nebo League of Legends. A nakonec přišlo Nintendo s řadou menších, ale hezkých oznámení v čele s remasterem prvních Dark Souls, který vyjde nejen na Switch. Konečně se začíná něco dít, my jsme u toho a vy můžete být také: pokud vám něco uteklo, mrkněte níže, nebo kterýkoliv den na Games.cz.

Recenze

Nezapomeňte také na náš newsletter, ve kterém můžete dostávat pravidelnou dávku toho nejlepšího z Games.cz rovnou do své emailové schránky:

games-odebiratnovinky_button zdroj: Archiv

Novinky

bestof dech
Best of 2017: hra, která letos chytla druhý dech
Pojem „hra jako služba“ je tu s námi už několik let a s každým dalším rokem nabírá na intenzitě. V roce 2017 tomu nebylo jinak, což ostatně dokládají níže uvedené hry, které nevyšly v minulém roce. Každá ale loni dostala spoustu nového obsahu, díky kterému chytla druhý dech. Hráči se k ní buď vrátili, nebo přilákala spoustu nových zájemců. I pro nás mělo smysl se k těmto hrám loni vrátit a zase v jejich světech pár (desítek) hodin strávit. Tohle je kategorie pro ty, kteří loni zazářili a nebo povstali z popela.
bestof pribeh
Best of 2017: nejlepší příběh
Přestože pamatujeme časy, kdy byly příběhy ve hrách spíše druhořadé a v té první šlo především o hratelnost, doba se změnila. Dnes už je vyprávění jednou z klíčových složek, ty nejlepší příběhy se vyrovnají leckterým knihám či filmům a rok 2017 byl na kvalitní příběhové hry bohatý. Vynasnažíme se v našem shrnutí nepoodhalit příliš mnoho, zároveň se ale nemůžeme vyhnout menším spoilerům. Do následujícího článku tedy vstupujte na vlastní nebezpečí. Který z letošních příběhů nás chytil za srdíčko, rozesmál, dojal nebo prostě jen prachobyčejně zaujal? 
best of strat
Best of 2017: nejlepší strategie
Strategie jsou žánrem pro ty nejzocelenější veterány. Pobíhat někde po budově nebo lesíku a střílet do nepřátel pistolkou umí každý, ale vést do bitvy legie, pluky, nebo aspoň čety? To už chce opravdový kumšt a znalost těch nejpokročilejších válečných taktik. I loni na bojišti řinčely meče a štěkaly pušky, země se otřásala pod kopyty koní i pásy tanků. Krev, utrpení, nářek, všudypřítomná smrt… Počkat, kdo sem sakra pustil ty kreslené králíky?!
bestof sport
Best of 2017: nejlepší sportovní hra
Kategorie sportovních her je co do nominovaných titulů rozhodně ta nejpředvídatelnější. Muselo by dojít k něčemu nevídanému, aby se do naší nominace nevešly každoroční zaručené fotbalové hity, a pak už zbývá vyřešit jen to, zda zbylá místa přiklepnout basketu, hokeji či nějakému zápasení. A víte co? Letos jsme si řekli „dost“. Nesmělé, ukňourané a stěží slyšitelné „dost“, protože ačkoli čtyři z pěti her asi nikoho nepřekvapí, ta pátá už by pár obočí zvednout mohla.
geforce-now
Nvidia na CES 2018: GeForce NOW pro PC (beta zdarma) + velkoformátové herní monitory
Ačkoli se novinářská konference nesla spíše v duchu AI a automobilového průmyslu, Nvidia oznámila na CES 2018 i dvě novinky herního charakteru: spuštění služby GeForce Now pro PC, kterou si v rámci free bety můžete vyzkoušet zdarma, a představení nových velkoformátových displejů s názvem BFGD, neboli Big Fuc… Ne, fanoušky Dooma tentokrát nepotěšíme, je to Big Format Gaming Display. Ale popořádku.
Asusgladius2
Test Asus ROG Gladius II – RGB herní myš se zaměřením na FPS akce
Asus ROG Gladius II patří již podle označení Republic of Gamers mezi herní příslušenství. Tomu odpovídá i použitý senzor a efektní RGB podsvícení. Na druhou stranu se nejedná  žádný „cirkusový“ model, jak to u spousty rádoby herních periferií vídáme. V našem testu se pokusíme zjistit, zda si Asus ROG Gladius II zaslouží nálepku „herní myš“ oprávněně, a pro jaké hry (a hráče) je tato myš určena.
HTC Vive Pro
CES 2018: HTC oznámilo nový VR headset Vive Pro a bezdrátový VR adaptér
HTC na CES 2018 oznámilo nový VR headset s názvem Vive Pro a adaptér s technologií WiGig pro bezdrátovou virtuální realitu. Pojďme se na novinky podívat.
overwatch-league
Začíná ambiciózní Overwatch League, exkluzivním mediálním partnerem se stal Twitch
Dost možná největší událost esportu je tady. Dnes začíná Overwatch League, a tak nastal nejvyšší čas oznámit streamovacího partnera. Tím je na příští dva roky známá streamovací služba Twitch. Velká smlouva mezi Blizzardem a Twitchem pokrývá exkluzivní mediální práva a partnerství na první dvě sezóny se vším všudy.
amd-ces-2018
AMD v roce 2018: nové procesory Zen+, Vega pro notebooky a další novinky
Na CES 2018 oznámila své novinky i firma AMD. A byla velmi sdílná. Kromě informací o brzkých vydáních, jako je například refresh procesorů Ryzen nebo nová APU, odtajnila společnost i své dlouhodobější výhledy včetně nástupu grafik Vega na 7nm výrobní proces.
darksouls
Dark Souls Remastered vtrhne koncem května na Switch, PS4, Xbox One a PC
Nejen hráči na Switchi se dočkali. Dark Souls vyjde v remasterované verzi na Nintendo Switch, PC, PS4 a Xbox One. Ve všech verzích najdete i DLC Artorias of the Abyss. Na všech třech platformách tohle kultovní akční RPG vyjde 25. května a jako původní verze vám nabídne desítky hodin napětí, pocitu zmaru i nadšení z vítězství. Prostě taková emocionální horská dráha.
Hyrule Warriors: Definitive Edition
Nintendo Switch letos čeká i tenis s Mariem, plošinovka Kirby, Donkey Kong a spoustu dalších
Delší dobu spekulovaný „pořad“ Nintendo Direct dnes konečně dorazil. Je tedy kratší, než bývá zvykem, ale o to víc je plný zajímavých novinek. Až na pár výjimek (jako třeba oznámení Dark Souls Remastered) se všechny týkají konzole Switch a toho, co na ní letos vyjde.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come je optimalizované pro každou konzoli zvlášť. Nejhezčí bude na Xbox One X
Tak už se to blíží! Před čtyřmi lety jsme snad úplně všichni podpořili kickstarterovou kampaň českého středověkého RPG Kingdom Come: Deliverence a ode dneška za měsíc a den se konečně bude točit v našich mechanikách na PC i na konzolích. Web Wccftech vyzpovídal PR manažera Warhorse Tobiase Stolz-Zwillinga a vytáhl z něj pár specifikací ohledně konzolových verzí.
Assassin's Creed Rogue Remastered
Ubisoft vydá remaster Assassin’s Creed Rogue už v březnu
Ten lepší Assassín z roku 2014 dostane letos druhou šanci. Ubisoft totiž oznámil, že Assassin’s Creed Rogue chytne druhý dech a 20. března vyjde v remasterované verzi na PlayStation 4 a Xbox One. O verzi pro PC či Switch bohužel už tisková zpráva nemluví.

Videa

Nejnovější články