CES 2018: HTC oznámilo nový VR headset Vive Pro a bezdrátový VR adaptér
zdroj: Archiv

CES 2018: HTC oznámilo nový VR headset Vive Pro a bezdrátový VR adaptér

10. 1. 2018 18:15 | Hardware | autor: Jiří Svák |

HTC na CES 2018 oznámilo nový VR headset s názvem Vive Pro a adaptér s technologií WiGig pro bezdrátovou virtuální realitu. Pojďme se na novinky podívat.

Nový Vive Pro překonává svého předchůdce v několika parametrech, ty nejdůležitější jsou ale zvýšená jemnost displeje a integrace sluchátek. Přehled rozdílů najdete v následující tabulce:

  HTC Vive Pro HTC Vive
Displej Dual AMOLED 3,5" Dual AMOLED 3,6"
Rozlišení 2× 1 440 × 1 600 (615 ppi) 2× 1 080 × 1 200 (448 ppi)
Audio Integrovaná sluchátka s certifikací HiRes audio
Kamery 2× přední kamera 1× přední kamera
Konektivita USB-C 3.0, DisplayPort 1.2, Bluetooth HDMI, USB 2.0, 3,5mm jack, Bluetooth

Kromě technických parametrů má nový Vive přepracovaný hlavový most s nastavením velikosti, který by měl pohodlněji sedět na hlavě a lépe vyvažovat váhu headsetu. Uvidíme v praxi.

zdroj: Archiv

Původní Vive v nabídce zůstane, nový model nebyl zamýšlen jako náhrada. HTC podle svých slov míří s verzí Pro na fanoušky VR a vývojáře obsahu pro VR, kteří si již nyní chtějí užít zlepšenou kvalitu. Stávající příslušenství HTC Vive by mělo s novou verzí Pro fungovat. Podle The Verge se Vive Pro začne prodávat jako upgrade, tzn. samostatný headset bez příslušenství, stávajícím zákazníkům už tento kvartál. Cenu však výrobce neoznámil, stejně jako dostupnost plného setu.

Pro oba headsety, Vive i Vive Pro, oznámila HTC také bezdrátový adaptér, který by měl konečně umožnit VR bez kabelů. O to se už pokouší různé systémy, jako například PC batohy s VR kompatibilní sestavou uvnitř, na druhou stranu, rozběhat VR ve vysoké kvalitě vyžaduje spoustu výpočetního výkonu, který také generuje spoustu tepla, a mít tohle všechno na zádech při hraní...

vive-wireless-adapter zdroj: Archiv

Podle našeho názoru je lepší cestou výkonný stolní počítač + bezdrátový adaptér. Ale uvidíme, co na to hardwarové novinky tohoto roku, například Intel a jeho řada procesorů Kaby Lake-G s GPU Vega, které by se i při svém solidním výkonu mohly uchladit i ve velmi malých zařízeních.

Co se bezdrátového adaptéru týče, zatím nebyla oznámena dostupnost ani cena při uvedení na trh.

Nejnovější články